(48) 881 032 881 Warszawa
HomeAktualne miotyAktualne mioty teddy

Aktualne mioty teddy

 
Aktualne mioty teddy są w zakładce:

Króliczki teddy na sprzedaż 🙂

 

 

Nie wykonujemy zdjęć maluszków przed ukończeniem przez nie 3-4 tygodnia życia!

===

 

UWAGA:

*nie wykonujemy zdjęć maluszków przed ukończeniem przez nie 3-4 tygodnia życia!* (szerzej na ten temat też w zakładce: Maluszki w gnieździe oraz zakładce najczęstsze pytania)

 * Jako, że naszym nadrzędnym celem jest bezpieczeństwo króliczków, staramy się nie ingerować w gnieździe, aby nie niepokoić króliczków ani ich mamy.
Zbytnia ingerencja może doprowadzić bowiem do odrzucenia maluszków przez mamę albo utratę przez nią pokarmu.

Ponadto zbyt wczesne wyciąganie króliczków z gniazda może spowodować u nich uraz i zaburzyć ich rozwój emocjonalny, powodując u nich lękliwość, nieufność do człowieka czy nawet w skrajnych przypadkach agresywność, która może im zostać na całe życie. Tak jak noworodka nie zabiera się od mamy, tak również maluszków nie powinno zabierać się od mamy zbyt wcześnie. I niestety karygodne jest zwłaszcza wkładanie takich maluszków – w celu wykonania bardziej chwytliwego zdjęcia – do szkatułek, kieliszków, pudełek czy innych przedmiotów, powoduje to u nich ogromny lęk, co mogą także przypłacić problemami zdrowotnymi (stres u króliczków może wywołać bardzo duże powikłania zdrowotne, zwłaszcza ze strony układu pokarmowego).
Dlatego nie wykonujemy zdjęć maluszków przed ukończeniem przez nie 3 tygodnia życia! (szerzej na ten temat też w dziale: najczęstsze pytania).

Ponadto dodatkowym warunkiem do wykonania zdjęć jest okoliczność, aby króliczki same już wychodziły z gniazda. Króliczek bowiem dopiero w momencie, gdy sam wychodzi z budki, gdzie jest gniazdo, jest gotowy na kontakt ze światem.
I na to jego pierwsze wyjście zawsze z niecierpliwością oczekujemy…

Prosimy zatem o cierpliwość co do wyglądu i koloru króliczków.:)
Króliczki są bardzo ciekawskie z natury, więc gdy tylko trochę podrosną, same wyjdą z gniazda.:)
I wtedy niezwłocznie umieścimy zdjęcia maluszków na naszej stronie:)


 

** – bardzo trudno jest zdobyć tytuł Championa – trzeba zwyciężyć aż na 4 wystawach, zaś w historii rasy teddy było tylko kilka Championów samiczek i samców; jesteśmy jedyną hodowlą w Polsce, która posiada Championy i ich potomków oraz jedyną hodowlą w Polsce i Czechach, która posiada parkę Championów (samca i samiczkę)!

© Teddy do Elizy – wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody Teddy od Elizy kopiowanie jakichkolwiek treści jest zabronione. Plagiat jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnością karną.

7 komentarzy to Aktualne mioty teddy

 1. Łuaksz pisze:

  Dodzwonić się do Państwa graniczy z cudem 😉

  • Eliza pisze:

   Rzeczywiście czasem trudno się do nas dodzwonić 🙁 Ale jak Państwo wiedzą jest to hobby hodowla i część czasu musimy też poświecić na pracę zawodową i na królisie. Mamy zasadę, że gdy jesteśmy u królisi nie odbieramy telefonów – wtedy jesteśmy tylko dla nich 🙂 Ponadto staramy się do każdej osoby dzwoniącej podejść indywidualnie i udzielić jej wyczerpującej informacji co powoduje, że często rozmowa trwa długo i nie jesteśmy od razu w stanie w danym dniu rozmawiać ze wszystkimi dzwoniącymi …. Ale zawsze oddzwaniamy 🙂

 2. ewelina pisze:

  Czy są jeszcze jakieś wolne króliczki ?

  • Eliza pisze:

   Wolne króliczki jeśli są znajdują się w zakładce: Króliczki teddy na sprzedaż/ Króliczki teddy baranki na sprzedaż.Jesli wszystkie króliczki są tam zarezerwowane już, to można zarezerwować maluszka z aktualnego miotu: Aktualne mioty teddy/ Aktualne mioty teddy baranki. Gdy już nie będzie maluszków z aktualnych miotów zawsze można sie zapisać na listę oczekujących z planowanych miotów 🙂

 3. Magdalena pisze:

  Witam Pani Elizo, Yellow Bonnie jest śliczna jest cudowna. Jestem wzruszona, że tak Pani o nią walczyła. Wyrosła na piękną dziewczynkę. Gratuluję. Naprawdę cieszę się, że się udało i jest wszystko w porządku. pozdrawiam Pani Magdalena

 4. Magdalena pisze:

  Oj Pani Elizo nie moge sie napatrzec na Pani kroliczki sa tak przepiekne i slodkie 🙂

  • Eliza pisze:

   Pani Madziu,
   maluszki bardzo serdecznie dziękują za miłe słowa:)
   A, że nasze króliczki są cudne, pokazują zwycięstwa odnoszone przez nasze króliczki na wystawach. Jesteśmy z tego bardzo dumni:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2012: Hodowla Teddy od Elizy, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.