(48) 881 032 881 Warszawa
HomeAktualne miotyAktualne mioty teddy

Aktualne mioty teddy

1) Miot U – Ginnie z Owlery i Flavio od Elizy –  jedyny króliczek w Polsce po Championach Czech!!!!* ze strony obojga rodziców 

Miło nam poinformować, że  w dniu 14 grudnia 2018 r.  urodziły się arystokratyczne prześliczne maluszki po Ginnie z Owlery  i  Flavio od Elizy – jedynym króliczku w Polsce po Championach Czech!!!!* ze strony obojga rodziców.

Maluszki ślicznie rosną, Ginnie pięknie się nimi opiekuje. Ginnie uwielbia być mamą.

Urodziły się 3 maluszki – płci jeszcze nie znamy –  o barwie:

 • biało- żółtej – rysunek holenderski – zarezerwowany p. Krystyna W.
 • biało- czarnej – rysunek holenderski – zarezerwowany p. Marta T.
 • havana (czekoladowy) z białym – zarezerwowany p. Martynka H.

Maluszki będą do odbioru od 1 lutego 2019 r. – 8 lutego 2019r. (odbiór ustalany indywidualnie).

Zdjęcia wkrótce: ) *

 

UWAGA:

nie wykonujemy zdjęć maluszków przed ukończeniem przez nie 3-4 tygodnia życia! (szerzej na ten temat też w zakładce: Maluszki w gnieździe oraz zakładce najczęstsze pytania)

—–

2) Miot  W – Lusy Orionss – Tytuł Oczekującej na Tytuł Championa i Flavio od Elizy –  jedyny króliczek w Polsce po Championach Czech!!!!* ze strony obojga rodziców

 

Miło nam poinformować, że  w dniu 19 grudnia 2018 r.  urodziły się arystokratyczne prześliczne maluszki po Lusy Orionss -Tytuł Oczekującej na Tytuł Championa i  Flavio od Elizy – jedynym króliczku w Polsce po Championach Czech!!!!* ze strony obojga rodziców.

Maluszki ślicznie rosną, mama pięknie się nimi opiekuje. 

Urodziły się maluszki – płci jeszcze nie znamy –  o barwie białej jak rodzice.

Maluszki będą do odbioru od 6 lutego 2019 r. – 13 lutego 2019r. (odbiór ustalany indywidualnie).

Zdjęcia wkrótce: ) *

 

UWAGA:

nie wykonujemy zdjęć maluszków przed ukończeniem przez nie 3-4 tygodnia życia! (szerzej na ten temat też w zakładce: Maluszki w gnieździe oraz zakładce najczęstsze pytania)

====

3) Miot  Y- Princess od Elizy – po Championach Czech!!!!*  i Romeo Orionss

Miło nam poinformować, że  w dniu 19 grudnia 2018 r.  urodziły się arystokratyczne maluszki po Anastazji od Elizy –  po Championach Czech!!!!*  i Romeo Orionss

Maluszki ślicznie rosną, Princess pięknie się nimi opiekuje, jest cudowną mamą.

Urodziły się maluszki – płci jeszcze nie znamy –  o barwie białej jak rodzice

oraz jeden o barwie srokacz (biały z czarnym nakrapianiem).

 

Maluszki będą do odbioru od 6 lutego 2019 r. – 13 lutego 2019r. (odbiór ustalany indywidualnie).

Maluszki jeszcze można rezerwować.

Zdjęcia wkrótce: ) *

 

UWAGA:

nie wykonujemy zdjęć maluszków przed ukończeniem przez nie 3-4 tygodnia życia! (szerzej na ten temat też w zakładce: Maluszki w gnieździe oraz zakładce najczęstsze pytania)

 

——————————————————————————————* Jako, że naszym nadrzędnym celem jest bezpieczeństwo króliczków, staramy się nie ingerować w gnieździe, aby nie niepokoić króliczków ani ich mamy.
Zbytnia ingerencja może doprowadzić bowiem do odrzucenia maluszków przez mamę albo utratę przez nią pokarmu.

Ponadto zbyt wczesne wyciąganie króliczków z gniazda może spowodować u nich uraz i zaburzyć ich rozwój emocjonalny, powodując u nich lękliwość, nieufność do człowieka czy nawet w skrajnych przypadkach agresywność, która może im zostać na całe życie. Tak jak noworodka nie zabiera się od mamy, tak również maluszków nie powinno zabierać się od mamy zbyt wcześnie. I niestety karygodne jest zwłaszcza wkładanie takich maluszków – w celu wykonania bardziej chwytliwego zdjęcia – do szkatułek, kieliszków, pudełek czy innych przedmiotów, powoduje to u nich ogromny lęk, co mogą także przypłacić problemami zdrowotnymi (stres u króliczków może wywołać bardzo duże powikłania zdrowotne, zwłaszcza ze strony układu pokarmowego).
Dlatego nie wykonujemy zdjęć maluszków przed ukończeniem przez nie 3 tygodnia życia! (szerzej na ten temat też w dziale: najczęstsze pytania).

Ponadto dodatkowym warunkiem do wykonania zdjęć jest okoliczność, aby króliczki same już wychodziły z gniazda. Króliczek bowiem dopiero w momencie, gdy sam wychodzi z budki, gdzie jest gniazdo, jest gotowy na kontakt ze światem.
I na to jego pierwsze wyjście zawsze z niecierpliwością oczekujemy…

Prosimy zatem o cierpliwość co do wyglądu i koloru króliczków.:)
Króliczki są bardzo ciekawskie z natury, więc gdy tylko trochę podrosną, same wyjdą z gniazda.:)
I wtedy niezwłocznie umieścimy zdjęcia maluszków na naszej stronie:)


 

** – bardzo trudno jest zdobyć tytuł Championa – trzeba zwyciężyć aż na 4 wystawach, zaś w historii rasy teddy było tylko kilka Championów samiczek i samców; jesteśmy jedyną hodowlą w Polsce, która posiada Championy i ich potomków oraz jedyną hodowlą w Polsce i Czechach, która posiada parkę Championów (samca i samiczkę)!

© Teddy do Elizy – wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody Teddy od Elizy kopiowanie jakichkolwiek treści jest zabronione. Plagiat jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnością karną.

7 komentarzy to Aktualne mioty teddy

 1. Łuaksz pisze:

  Dodzwonić się do Państwa graniczy z cudem 😉

  • Eliza pisze:

   Rzeczywiście czasem trudno się do nas dodzwonić 🙁 Ale jak Państwo wiedzą jest to hobby hodowla i część czasu musimy też poświecić na pracę zawodową i na królisie. Mamy zasadę, że gdy jesteśmy u królisi nie odbieramy telefonów – wtedy jesteśmy tylko dla nich 🙂 Ponadto staramy się do każdej osoby dzwoniącej podejść indywidualnie i udzielić jej wyczerpującej informacji co powoduje, że często rozmowa trwa długo i nie jesteśmy od razu w stanie w danym dniu rozmawiać ze wszystkimi dzwoniącymi …. Ale zawsze oddzwaniamy 🙂

 2. ewelina pisze:

  Czy są jeszcze jakieś wolne króliczki ?

  • Eliza pisze:

   Wolne króliczki jeśli są znajdują się w zakładce: Króliczki teddy na sprzedaż/ Króliczki teddy baranki na sprzedaż.Jesli wszystkie króliczki są tam zarezerwowane już, to można zarezerwować maluszka z aktualnego miotu: Aktualne mioty teddy/ Aktualne mioty teddy baranki. Gdy już nie będzie maluszków z aktualnych miotów zawsze można sie zapisać na listę oczekujących z planowanych miotów 🙂

 3. Magdalena pisze:

  Witam Pani Elizo, Yellow Bonnie jest śliczna jest cudowna. Jestem wzruszona, że tak Pani o nią walczyła. Wyrosła na piękną dziewczynkę. Gratuluję. Naprawdę cieszę się, że się udało i jest wszystko w porządku. pozdrawiam Pani Magdalena

 4. Magdalena pisze:

  Oj Pani Elizo nie moge sie napatrzec na Pani kroliczki sa tak przepiekne i slodkie 🙂

  • Eliza pisze:

   Pani Madziu,
   maluszki bardzo serdecznie dziękują za miłe słowa:)
   A, że nasze króliczki są cudne, pokazują zwycięstwa odnoszone przez nasze króliczki na wystawach. Jesteśmy z tego bardzo dumni:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2012: Hodowla Teddy od Elizy, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.