(+48) 881 032 881  Warszawa
eliza@e-teddy.pl

Aktualne mioty teddy

 

DSCN6836
Króliczki teddy mają uszka do góry, jak na zdjęciu.

 

Jesteśmy jedyną hodowlą w Polsce, która posiada króliczki o arystokratycznym pochodzeniu po Championach i Króliczkach z Tytułem Oczekującego na Championa !

 

Jest możliwa przedwstępna rezerwacja króliczka z danego miotu.

Więcej na ten temat w zakładce : Zasady rezerwacji!

Jednakże należy pamiętać, że króliczki mogą iść do nowych domów po upływie 7-8 tygodni od chwili narodzin.
W celu uzyskania aktualnych informacji prosimy na bieżąco śledzić naszą stronę odnośnie planowanych i aktualnych miotów.
Szczegóły poniżej.

 

UWAGA:

Maluszki do rezerwacji są jeszcze wolne w miocie:

 

Y- białe

Z – białe

C- barwa syjamska?

 

Można też zapisywać się jeszcze na maluszki – jak zawsze w naszej prestiżowej hodowli liczba maluszków jest ograniczona!

 

 

 

A dlaczego króliczki teddy/teddy baranki z Hodowli Teddy od Elizy są takie wyjątkowe? Zobaczmy:

 

 

 

Zobacz jak wyglądają 1-dniowe maluszki teddy:

 

Zobacz jak wyglądają 1,5 – tygodniowe maluszki teddy baranki:

 

 

Jednocześnie informujemy, że – w celu prawidłowego rozwoju emocjonalnego maluszków i budowania ich zaufania do człowieka – nie wyciągamy maluszków z gniazda i nie robimy zdjęć maluszków przed ukończeniem przez nie 3-4 tygodnia życia.

Zawsze czekamy, aż maluszki same będą gotowe na kontakt z człowiekiem i zaczną do nas same podchodzić.

 

 

====

Zasadą w naszej hodowli Teddy od Elizy jest umieszczanie maluszków w zakładce:

Planowane mioty teddy // teddy baranki

do ukończenia przez maluszki co najmniej 2-tygodnia życia – wtedy dopiero maluszki zaczynają widzieć i wychodzić z gniazda.

Pierwsze 2 tygodnie są dla maluszków kluczowe i nie ingerujemy wtedy w gnieździe.

 

Dopiero po ukończeniu co najmniej 2-tygodnia życia maluszki są przenoszone do zakładki:

Aktualne mioty teddy // teddy baranki.

 

Zaś dopiero po ukończeniu 4-5 tygodnia życia maluszkom są robione pierwsze zdjęcia i są przenoszone do zakładki:

Króliczki teddy // teddy baranki na sprzedaż.

Wtedy też dopiero określana jest płeć maluszków. I ustalana ostateczna rezerwacja maluszka dla danej osoby 🙂

(jeżeli nie ma wymogu co do konkretnej płci maluszka z Państwa strony, ostateczna rezerwacja może nastąpić już po ukończeniu przez maluszka 2-tygodnia życia).

==

 

Jeżeli nie ma wymogu co do konkretnej płci maluszka z Państwa strony, ostateczna rezerwacja może nastąpić na obecnym etapie  – już po ukończeniu przez maluszka 2-tygodnia życia!!!

 

AKTUALNE MIOTY TEDDY

 

 

1) Miot „W” – Isabelle od Elizy – po Championach Czech**!!! oraz Ninja z Nyangy

 

 

Miło nam poinformować, że w dniu 3 listopada 2022r.  urodziły się  maluszki po mamie Isabelle od Elizy o barwie turyngskiej (brązowa podpalana) pochodzącej od Championów Czech! oraz po tacie Ninja z Nyangy o barwie syjamskiej.

Barwa turyngska jest niezwykle rzadka i niezwykle trudna do uzyskania.

Są 2 maluszki barwy turyngskiej jak mama (brązowe podpalane):

 1. chłopczyk – zarezerwowany p. Marta T.
 2. dziewczynka – zarezerwowany p. Krystyna W.

Oba maluszki są już zarezerwowane.

Maluszki będą do odbioru najwcześniej po 8 tygodniach od narodzin (po 9 tygodniach w przypadku wyjazdu do nowego domku poza Warszawę).

==

 

2) Miot „Y” – Laureen od Elizy oraz Otello od Elizy – po Championach Czech**!!!

Jeszcze są maluszki do rezerwacji.

  

 

Miło nam poinformować, że w dniu 8 listopada 2022r.  urodziły się  maluszki po mamie Laureen od Elizy o barwie białej oraz po tacie Otello od Elizy po Championach Czech! o barwie białej.

Barwa biała z niebieskimi oczami (zamiast z czerwonymi) jest niezwykle trudna do uzyskania – zajmuje wiele lat ustabilizowanie tej barwy. Jest to wielki sukces naszej hodowli Teddy od Elizy.

Są 4 maluszki o barwie białej:

– 2 dziewczynki:

 1. dziewczynka 1 – zarezerwowana p. Moniczka R.
 2. dziewczynka 2 – wolna

– 2 chłopców 

 1. chłopczyk – wolny
 2. chłopczyk – wolny 

 

Jeszcze są maluszki do rezerwacji.

 

Maluszki będą do odbioru najwcześniej po 8 tygodniach od narodzin (po 9 tygodniach w przypadku wyjazdu do nowego domku poza Warszawę).

 

==

 

3) Miot „Z” – Fiona z Kopretinove Louky oraz Oscarek od Elizy – po Championach Czech**!!!

Jeszcze są maluszki do rezerwacji.

  

 

Miło nam poinformować, że w dniu 9 listopada 2022r.  urodziły się  maluszki po mamie Fionie z Kopretinove Louky o barwie białej oraz po tacie Oscarku od Elizy po Championach Czech! o barwie białej.

Barwa biała z niebieskimi oczami (zamiast z czerwonymi) jest niezwykle trudna do uzyskania – zajmuje wiele lat ustabilizowanie tej barwy. Jest to wielki sukces naszej hodowli Teddy od Elizy.

Są 2 maluszki o barwie białej:

 1. dziewczynka? – wolna
 2. chłopczyk? – wolny

 

Jeszcze są maluszki do rezerwacji.

 

Maluszki będą do odbioru najwcześniej po 8 tygodniach od narodzin (po 9 tygodniach w przypadku wyjazdu do nowego domku poza Warszawę).

 

==

4) Miot „B” – Elaine od Elizy oraz Napoleon od Elizy – po Championach Czech**!!!

 

  

 

Miło nam poinformować, że w dniu 13 listopada 2022r.  urodził się  maluszek po mamie Elaine od Elizy o barwie japońsko-holenderskiej (trójkolorowy) oraz po tacie Napoleonku od Elizy po Championach Czech! o barwie niebieskiej.

Jest 1 maluszek o barwie japońsko-holenderskiej (trójkolorowy) jak mama:

 1. maluszek płeć jeszcze nieznana – zarezerwowany p. Marta K. dla Helenki 🙂

 

Maluszek będzie do odbioru najwcześniej po 8 tygodniach od narodzin (po 9 tygodniach w przypadku wyjazdu do nowego domku poza Warszawę).

 

==

5) Miot „C” – Charisma z Nyangy oraz Oscarek od Elizy – po Championach Czech**!!!

 

Jeszcze są maluszki do rezerwacji.

  

 

Miło nam poinformować, że w dniu 18 listopada 2022r.  urodziły się  maluszki po mamie Charisma z Nyangy o barwie syjamskiej oraz po tacie Oscarku od Elizy po Championach Czech! o barwie białej.

 

Są 2 maluszki o barwie syjamskiej?:

 1. maluszek płeć jeszcze nieznana – wolny
 2. maluszek płeć jeszcze nieznana – wolny

 

Jeszcze są maluszki do rezerwacji.

 

Maluszki będą do odbioru najwcześniej po 8 tygodniach od narodzin (po 9 tygodniach w przypadku wyjazdu do nowego domku poza Warszawę).

 

==

6) Miot „D” – Jacqueline od Elizy oraz Napoleon od Elizy – po Championach Czech**!!!

 

  

 

Miło nam poinformować, że w dniu 19 listopada 2022r.  urodził się  maluszek po mamie Jacueline od Elizy o barwie japońsko-holenderskiej (trójkolorowy) oraz po tacie Napoleonku od Elizy po Championach Czech! o barwie niebieskiej.

Jest 1 maluszek o barwie niebieskiej z białym:

 1. maluszek płeć jeszcze nieznana – zarezerwowany p. Rafał Sz.

 

Maluszek będzie do odbioru najwcześniej po 8 tygodniach od narodzin (po 9 tygodniach w przypadku wyjazdu do nowego domku poza Warszawę).

 

 

 

===

 

—————————————————————————————————————————————–

 

 

 

** –bardzo trudno jest zdobyć tytuł Championa – trzeba zwyciężyć aż na 4 wystawach, zaś w historii rasy teddy było tylko kilka Championów samiczek i samców; jesteśmy jedyną hodowlą w Polsce, która posiada Championy i ich potomków oraz jedyną hodowlą w Polsce i Czechach, która posiada parkę Championów (samca i samiczkę)!


 

 

UWAGA:

*nie wykonujemy zdjęć maluszków przed ukończeniem przez nie 3-4 tygodnia życia!* (szerzej na ten temat też w zakładce: Maluszki w gnieździe oraz zakładce najczęstsze pytania)

 * Jako, że naszym nadrzędnym celem jest bezpieczeństwo króliczków, staramy się nie ingerować w gnieździe, aby nie niepokoić króliczków ani ich mamy.
Zbytnia ingerencja może doprowadzić bowiem do odrzucenia maluszków przez mamę albo utratę przez nią pokarmu.

Ponadto zbyt wczesne wyciąganie króliczków z gniazda może spowodować u nich uraz i zaburzyć ich rozwój emocjonalny, powodując u nich lękliwość, nieufność do człowieka czy nawet w skrajnych przypadkach agresywność, która może im zostać na całe życie. Tak jak noworodka nie zabiera się od mamy, tak również maluszków nie powinno zabierać się od mamy zbyt wcześnie. I niestety karygodne jest zwłaszcza wkładanie takich maluszków – w celu wykonania bardziej chwytliwego zdjęcia – do szkatułek, kieliszków, pudełek czy innych przedmiotów, powoduje to u nich ogromny lęk, co mogą także przypłacić problemami zdrowotnymi (stres u króliczków może wywołać bardzo duże powikłania zdrowotne, zwłaszcza ze strony układu pokarmowego).
Dlatego nie wykonujemy zdjęć maluszków przed ukończeniem przez nie 3 tygodnia życia! (szerzej na ten temat też w dziale: najczęstsze pytania).

Ponadto dodatkowym warunkiem do wykonania zdjęć jest okoliczność, aby króliczki same już wychodziły z gniazda. Króliczek bowiem dopiero w momencie, gdy sam wychodzi z budki, gdzie jest gniazdo, jest gotowy na kontakt ze światem.
I na to jego pierwsze wyjście zawsze z niecierpliwością oczekujemy…

Prosimy zatem o cierpliwość co do wyglądu i koloru króliczków.:)
Króliczki są bardzo ciekawskie z natury, więc gdy tylko trochę podrosną, same wyjdą z gniazda.:)
I wtedy niezwłocznie umieścimy zdjęcia maluszków na naszej stronie:)


 

** – bardzo trudno jest zdobyć tytuł Championa – trzeba zwyciężyć aż na 4 wystawach, zaś w historii rasy teddy było tylko kilka Championów samiczek i samców; jesteśmy jedyną hodowlą w Polsce, która posiada Championy i ich potomków oraz jedyną hodowlą w Polsce i Czechach, która posiada parkę Championów (samca i samiczkę)!

© Teddy do Elizy – wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody Teddy od Elizy kopiowanie jakichkolwiek treści jest zabronione. Plagiat jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnością karną.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.