(+48) 881 032 881  Warszawa
eliza@e-teddy.pl

Przygotowanie do odbioru króliczka

Co wziąć ze sobą na odbiór króliczka?

R1 DSCN0006 3,5 tyg web

 

Trzeba należycie przygotować się na odbiór króliczka.

Należy zapewnić maluszkowi  jak największy komfort w drodze do nowego domku, aby był jak najmniej zestresowany.

Przecież to i tak dla niego ogromne przeżycie. Nagle zostaje oddzielony od mamy, rodzeństwa, swojego domku i od wszystkich zapachów, które zna od urodzenia…

 

Należy wziąć ze sobą:

1) transporterek o długości co najmniej 30 cm (dla malutkiego króliczka), a najlepiej większy ok. 50 cm, aby króliczek mógł swobodnie się w nim poruszać. Ze względu na bezpieczeństwo maluszka – nie wydajemy maluszka do transporterka o mniejszej długości niż 30 cm.

2) jeśli podróż ma być dłuższa (powyżej 1 godziny) lub jeśli są upały na dworze – należy ze sobą wziąć poidełko z wodą, tak aby króliczek mógł się napić po drodze.

3) polarek (my sugerujemy polarek) albo inny kocyk do wyłożenia do transporterka, aby było mu wygodnie podczas podróży, aby się nie ślizgał, gdy samochód będzie hamował oraz, aby nie zmoczył sobie sierści, gdy załatwi potrzebę fizjologiczną.

4) można też wziąć sianko (chociaż my zapewniamy sianko na drogę, aby maluszkowi towarzyszył w drodze znany zapach).

5) jeśli jest deszczowy dzień – parasol albo płaszcz przeciwdeszczowy; należy bowiem zabezpieczyć transporterk przed zamoknięciem w drodze do domu bądź do pojazdu. Transporterki są wyposażone w system wielu otworów, przez które może dostać się do środka woda i zmoczyć maluszka, który może zachorować.

6) jeśli jest na dworze zimno (zwłaszcza gdy jest mróz) – dodatkowy kocyk do przykrycia transporterka z zewnątrz podczas drogi do domu.

 

Kategorycznie nie bierzemy ze sobą:

1. klatki króliczka – klatka nie nadaje się do przewożenia króliczka, stwarza dla niego ogromne niebezpieczeństwo wyrządzenia krzywdy, zwłaszcza przy hamowaniu pojazdu.

2. miseczki na picie (zwłaszcza ceramiczna miseczka może maluszkowi wyrządzić krzywdę przy hamowaniu pojazdu).

3. elementów ubrań do wyłożenia spodu transporterka (zwłaszcza niebezpieczne są wszelkiego rodzaju rękawy, w które może zaplątać się łapka – groźba złamania).

 

UWAGA:

Pamiętamy, aby podczas drogi do domu nawiew w aucie nie był skierowany na maluszka. Króliczki są bardzo wrażliwe na przeciągi!

 

© Teddy do Elizy – wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody Teddy od Elizy kopiowanie jakichkolwiek treści jest zabronione. Plagiat jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnością karną.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.