(+48) 881 032 881  Warszawa
eliza@e-teddy.pl                                                                                    You tube: Teddy od Elizy

Pytania dotyczące odbioru króliczka

 

Mieszkam daleko od Warszawy. Wygodniej jest mi zamówić transport króliczka niż jechać po niego osobiście. Czy jest możliwość wysłania króliczka?

Decyzja o zakupie króliczka jest decyzją na długie lata – na co najmniej 8-10 lat. To nowy członek rodziny. Tak więc w ostateczności taką podroż odbędziemy w najbliższych latach tylko raz. 🙂

Należy sobie na spokojnie rozważyć czy rzeczywiście chcę króliczka? czy jestem w stanie zrobić wszystko, aby był zdrowy i szczęśliwy? czy jest dla mnie członkiem rodziny czy chwilowym kaprysem, zabawką?

Następnie po przeczytaniu naszej zakładki: Natura króliczka – Poczucie bezpieczeństwa, i uświadomieniu sobie jak wielką traumą może być dla króliczka transport, należałoby sobie odpowiedzieć na pytanie:

Czy chcę narazić maluszka na podróż wśród obcych zapachów i dźwięków, gdzie być może dosłownie i w przenośni będzie umierał z przerażenia, a nawet będzie mógł dostać ataku paniki?

Czy chciałbym, aby mój króliczek miał uraz po utracie bezpieczeństwa i być może przez całe życie żył w wycofaniu i zrodzonej w wyniku transportu nieufności?

Dla naszej hodowli Teddy od Elizy zbyt ważne jest pielęgnowane przez nas u maluszka od urodzenia poczucie bezpieczeństwa, aby móc je utracić podczas transportu. Poza tym bardzo istotna jest więź rodząca się podczas pierwszego spotkania maluszka z nowym właścicielem, więź ta trwa przez całe życie maluszka, ale bardzo istotne jest właściwe jej zainicjowanie przez nas jako doświadczonych hodowców.

Dlatego też nie wysyłamy króliczków.

 

Na szczęście wiele pytań odnośnie transportu u osób kupujących wynika z nieświadomości ogromnego stresu jaki przeżywa króliczek podczas transportu i możliwości powstania u niego urazu na całe życie…

 


Dlaczego Państwo preferujecie odbiór osobisty króliczka?

 

Preferujemy odbiór osobisty, gdyż zależy nam na osobistym kontakcie nowego właściciela z maluszkiem, bo przy pierwszym kontakcie, przy naszej obecności, rodzi się szczególna więź maluszka z nowym właścicielem (przy nas maluszek ma poczucie bezpieczeństwa, o czym więcej na naszej stronce).

Należy zapewnić maluszkowi  jak największy komfort w drodze do nowego domku, aby był jak najmniej zestresowany.

Przecież to i tak dla niego ogromne przeżycie. Nagle zostaje oddzielony od mamy, rodzeństwa, swojego domku i od wszystkich zapachów, które zna od urodzenia…

A tak dzięki osobistemu odbiorowi, w sposób naturalny nowy właściciel staje się częścią zapachów znanych maluszkowi, a dodatkowo nad wszystkim czuwa jego druga mama, czyli hodowca 🙂

Dzięki osobistemu odbiorowi następuje niejako płynne przejście do nowego środowiska maluszka, nie jest aż tak zestresowany. I niwelujemy ryzyko powikłań zdrowotnych związanych ze stresem…

 


Czy istnieje możliwość dowiezienia przez Państwa króliczka na dworzec kolejowy?

 

Rozumiemy, że przyjazd  po maluszka może być kłopotliwy, zwłaszcza jeśli przyjeżdża się pociągiem i nie zna się Warszawy.

Aby maksymalnie umożliwić Państwu osobisty odbiór maluszka, na czym nam szczególnie zależy (o czym wyżej), bezpłatnie dowozimy maluszka na Dworzec Zachodni Warszawa (mieścimy się w Warszawie) i tam możemy przeprowadzić proces zapoznania się z maluszkiem – potrzeba na to co najmniej 0,5 godziny:)

Nie dowozimy na dworzec Warszawa Centralna z uwagi na ogromny hałas i tym samym stres dla maluszka. Dworzec Zachodni jest bardziej kameralny, mniejszy i tym samym trudniej się zgubić 🙂

UWAGA:

Z przyczyn od nas niezależnych w chwili obecnej (do odwołania) nie możemy zapewnić transportu króliczka na Dworzec Kolejowy. W chwili obecnej możliwy jest tylko odbiór osobisty królisia u nas.

Dziękujemy za zrozumienie. 🙁

 


Co mam ze sobą zabrać na odbiór króliczka?

Wszystko co należy ze sobą wziąć i jak przygotować się do odbioru króliczka zostało szczegółowo opisane w zakładce:

Przygotowanie do odbioru króliczka.

Zachęcamy do lektury, aby króliczkowi zapewnić jak najbezpieczniejszy dowóz do domu, i jak najmniejszy stres z tym związany.

 

© Teddy do Elizy – wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody Teddy od Elizy kopiowanie jakichkolwiek treści jest zabronione. Plagiat jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnością karną.