(+48) 881 032 881  Warszawa
eliza@e-teddy.pl                                                                                    You tube: Teddy od Elizy

Waga i wielkość króliczków z Hodowli Teddy od Elizy

 

Rasa teddy (karzełek teddy) to najmniejsza z istniejących ras króliczków.

Rasa teddy i teddy baranka są nowymi rasami, jeszcze do końca nieustabilizowanymi, co oznacza, iż bardzo ważne jest, aby kupować króliczka z pewnego źródła, najlepiej z prestiżowej uznanej hodowli, aby mieć pewność, że nie wyrośnie nam wielki królik, który niewiele będzie miał wspólnego z teddy…

Króliczki pochodzące z naszej oficjalnej, zarejestrowanej hodowli Teddy od Elizy są po rodzicach specjalnie wyselekcjonowanych do rozrodu, mogących poszczycić się nie tylko dobrym pochodzeniem, ale również odpowiednimi cechami wyglądu teddy, i – co bardzo istotne – odpowiednimi cechami charakteru.

 

Przykładowo w naszej hodowli do rozrodu kierowane są tylko króliczki pozbawione agresji, bowiem agresja jest cechą dziedziczną, i unikamy, aby istniało chociaż potencjalne ryzyko agresji u pupila.

Ponadto króliczki z prestiżowej hodowli, czyli takiej, która nie tylko rozmnaża króliki, ale aktywnie uczestniczy w wystawach, tak jak nasza hodowla :), teddy i teddy baranków najbardziej odpowiadają wzorcowi teddy/teddy baranka.

Czyli nawet jeśli Państwo ne macie zamiaru wystawiać swojego króliczka na wystawach, istotnym dla Was sygnałem o wysokiej jakości i rasowości zakupowanego przez Was króliczka, świadczyć może fakt, że hodowla, z której pochodzi wasz pupil odnosi sukcesy na wystawach i ma dużo utytułowanych króliczków.

To jest zawsze oznaka tego, że wasz króliczek będzie prawdziwym teddy/teddy barankiem, bo króliczki tego hodowcy zostały sprawdzone przez niezależnego i bezstronnego sędziego i przedstawiają najwyższą jakość teddy/teddy baranka.

 

Dlaczego króliczki z nieoficjalnych hodowli mogą być dużo większe niż standardowe teddy?

 

 

Przede wszystkim z tego powodu, że teddy/teddy baranki jako rasy karłowate i najmniejsze z istniejących ras króliczków, powstały z dużo większych ras królików miniaturowych, które mają średnio wielkość 2,5-3 kg.

Przy nowości rasy teddy/teddy baranków oznacza to, iż istnieje bardzo wysokie ryzyko – w przypadku niepewnego źródła pochodzenia – na to, iż wyrośnie nam właśnie tak wielki królik.

Dopiero bowiem kilku- lub nawet kilkunastopokoleniowe stabilizowanie rasy przez hodowcę daje pewność co do wielkości maluszka w dorosłości.

Dla niewprawnego oka nowicjusza nie znającego się na króliczkach, kwestie czy króliczek będzie mały, czy osiągnie nawet w skrajnych przypadkach 3 kg , przy zakupie maluszka są niemożliwe do określenia.

Dlatego należy bardzo uważać na ogłoszenia w internecie o sprzedaży, bowiem tak naprawdę nie wiadomo czego się można spodziewać, a już zwłaszcza uważamy na ogłoszenia, gdy pisze się „króliczek jak teddy”, bo zgodnie z powiedzeniem „prawie” robi różnicę. 🙂

Pamiętajmy, że każda prestiżowa, uznana hodowla ma swoją stronę internetową, na której zawarte są wszelkie podstawowe informacje nie tylko o króliczkach w hodowli, ale o ostatnich miotach, aktualnych i planowanych miotach!

A jeśli ktoś ma króliczki tylko po to, aby je nielegalnie rozmnażać (najczęściej niestety bez żadnego doświadczenia) i dawać ogłoszenia na bezpłatnych portalach, to znaczy, że wybrał drogę na skróty. Zawsze w takiej sytuacji powstaje pytanie czy tylko w tej kwestii wybrał drogę na skróty, czy kosztem zdrowia i życia waszych przyszłych pupili… Dlaczego o tym piszemy? Bo niestety serce nam pęka, gdy króliczek nie przeżywa po zakupie z nielegalnego źródła.  Wielu z Państwa dzwoni do nas po stracie maluszka z takiego źródła. I niestety niechlubny rekord w zakupach z nieoficjalnego źródła, o którym Państwo nam donieśliście, to przeżycie maluszka zaledwie przez 2 godziny po przywiezieniu do domu!!!,  a niestety z tym wiąże się ogromna trauma i rozpacz dzieci…

 

Wielkość króliczków w dorosłości pochodzących z Hodowli Teddy od Elizy

Jak wyżej wskazano, rasa teddy/teddy baranków jest jeszcze nieustabilizowana, więc przy zakupie króliczka z nieoficjalnej hodowli, istnieje ryzyko, że wyrośnie on na wielkiego króliczka, nawet do 3 kg wagi.

W naszej hodowli na skutek długotrwałej, wieloletniej pracy nad teddy/teddy barankami mamy ustabilizowaną wielkość naszych maluszków w dorosłości:

 

WAGA:

  • Króliczki teddy z Hodowli Teddy od Elizy osiągają w dorosłości wagę 800 g – 1200g, średnio 900-1100 g
  • Króliczki teddy baranki z Hodowli Teddy od Elizy osiągają w dorosłości wagę 1200 g – 1700g, średnio 1300-1500 g

Jest to nasz ogromny hodowlany sukces, zwłaszcza wobec faktu, iż dopuszczalny standard wagi teddy/teddy baranków jest dużo większy i wynosi:

  • dla teddy – 1600 g
  • dla teddy baranków – 2000 g.

 

WIELKOŚĆ:

  • dla teddy – ok. 23-27 cm długości, ok. 8-10 cm wysokości
  • dla teddy baranków – ok.

 

Standard Teddy

R1 DSCN0815
Nasza cudna Royal Carmen od Elizy…

Standard Teddy Baranków

nb2b
Nasz cudny Nicolo z Owlery…

 

© Teddy do Elizy – wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody Teddy od Elizy kopiowanie jakichkolwiek treści jest zabronione. Plagiat jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnością karną.