(48) 881 032 881 Warszawa
HomeO rasie teddy i teddy barankaStandard rasy, waga i wielkość króliczków

Standard rasy, waga i wielkość króliczków

Rasa teddy (karzełek teddy) to najmniejsza z istniejących ras króliczków.

Rasa teddy i teddy baranka są nowymi rasami, jeszcze do końca nieustabilizowanymi, co oznacza, iż bardzo ważne jest, aby kupować króliczka z pewnego źródła, najlepiej z prestiżowej uznanej hodowli, aby mieć pewność, że nie wyrośnie nam wielki królik, który niewiele będzie miał wspólnego z teddy…

Króliczki pochodzące z naszej oficjalnej, zarejestrowanej hodowli Teddy od Elizy są po rodzicach specjalnie wyselekcjonowanych do rozrodu, mogących poszczycić się nie tylko dobrym pochodzeniem, ale również odpowiednimi cechami wyglądu teddy, i – co bardzo istotne – odpowiednimi cechami charakteru.

Przykładowo w naszej hodowli do rozrodu kierowane są tylko króliczki pozbawione agresji, bowiem agresja jest cechą dziedziczną, i unikamy, aby istniało chociaż potencjalne ryzyko agresji u pupila.

Ponadto króliczki z prestiżowej hodowli, czyli takiej, która nie tylko rozmnaża króliki, ale aktywnie uczestniczy w wystawach, tak jak nasza hodowla :), teddy i teddy baranków najbardziej odpowiadają wzorcowi teddy/teddy baranka.

Czyli nawet jeśli Państwo ne macie zamiaru wystawiać swojego króliczka na wystawach, istotnym dla Was sygnałem o wysokiej jakości i rasowości zakupowanego przez Was króliczka, świadczyć może fakt, że hodowla, z której pochodzi wasz pupil odnosi sukcesy na wystawach i ma dużo utytułowanych króliczków.

To jest zawsze oznaka tego, że wasz króliczek będzie prawdziwym teddy/teddy barankiem, bo króliczki tego hodowcy zostały sprawdzone przez niezależnego i bezstronnego sędziego i przedstawiają najwyższą jakość teddy/teddy baranka.

Dlaczego króliczki z nieoficjalnych hodowli mogą być dużo większe niż standardowe teddy?

Przede wszystkim z tego powodu, że teddy/teddy baranki jako rasy karłowate i najmniejsze z istniejących ras króliczków, powstały z dużo większych ras królików miniaturowych, które mają średnio wielkość 2,5-3 kg.

Przy nowości rasy teddy/teddy baranków oznacza to, iż istnieje bardzo wysokie ryzyko – w przypadku niepewnego źródła pochodzenia – na to, iż wyrośnie nam właśnie tak wielki królik.

Dopiero bowiem kilku- lub nawet kilkunastopokoleniowe stabilizowanie rasy przez hodowcę daje pewność co do wielkości maluszka w dorosłości.

Dla niewprawnego oka nowicjusza nie znającego się na króliczkach, kwestie czy króliczek będzie mały, czy osiągnie nawet w skrajnych przypadkach 3 kg , przy zakupie maluszka są niemożliwe do określenia.

Dlatego należy bardzo uważać na ogłoszenia w internecie o sprzedaży, bowiem tak naprawdę nie wiadomo czego się można spodziewać, a już zwłaszcza uważamy na ogłoszenia, gdy pisze się “króliczek jak teddy”, bo zgodnie z powiedzeniem “prawie” robi różnicę. 🙂

Pamiętajmy, że każda prestiżowa, uznana hodowla ma swoją stronę internetową, na której zawarte są wszelkie podstawowe informacje nie tylko o króliczkach w hodowli, ale o ostatnich miotach, aktualnych i planowanych miotach!

A jeśli ktoś ma króliczki tylko po to, aby je nielegalnie rozmnażać (najczęściej niestety bez żadnego doświadczenia) i dawać ogłoszenia na bezpłatnych portalach, to znaczy, że wybrał drogę na skróty. Zawsze w takiej sytuacji powstaje pytanie czy tylko w tej kwestii wybrał drogę na skróty, czy kosztem zdrowia i życia waszych przyszłych pupili… Dlaczego o tym piszemy? Bo niestety serce nam pęka, gdy króliczek nie przeżywa po zakupie z nielegalnego źródła.  Wielu z Państwa dzwoni do nas po stracie maluszka z takiego źródła. I niestety niechlubny rekord w zakupach z nieoficjalnego źródła, o którym Państwo nam donieśliście, to przeżycie maluszka zaledwie przez 2 godziny po przywiezieniu do domu!!!,  a niestety z tym wiąże się ogromna trauma i rozpacz dzieci…

Wielkość króliczków w dorosłości pochodzących z Hodowli Teddy od Elizy

Jak wyżej wskazano, rasa teddy/teddy baranków jest jeszcze nieustabilizowana, więc przy zakupie króliczka z nieoficjalnej hodowli, istnieje ryzyko, że wyrośnie on na wielkiego króliczka, nawet do 3 kg wagi.

W naszej hodowli na skutek długotrwałej, wieloletniej pracy nad teddy/teddy barankami mamy ustabilizowaną wielkość naszych maluszków w dorosłości:

WAGA:

  • Króliczki teddy z Hodowli Teddy od Elizy osiągają w dorosłości wagę 800 g – 1200g, średnio 900-1100 g
  • Króliczki teddy baranki z Hodowli Teddy od Elizy osiągają w dorosłości wagę 1200 g – 1700g, średnio 1300-1500 g

Jest to nasz ogromny hodowlany sukces, zwłaszcza wobec faktu, iż dopuszczalny standard wagi teddy/teddy baranków jest dużo większy i wynosi:

  • dla teddy 1600 g
  • dla teddy baranków 2000 g.

 

WIELKOŚĆ:

  • dla teddy – ok. 23-27 cm długości, ok. 8-10 cm wysokości
  • dla teddy baranków – ok.

 

Standard Teddy

R1 DSCN0815

Nasza cudna Royal Carmen od Elizy…

Standard Teddy Baranków

nb2b

Nasz cudny Nicolo z Owlery…

 

© Teddy do Elizy – wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody Teddy od Elizy kopiowanie jakichkolwiek treści jest zabronione. Plagiat jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnością karną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2012: Hodowla Teddy od Elizy, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.