(+48) 881 032 881  Warszawa
eliza@e-teddy.pl                                                                                    You tube: Teddy od Elizy

Kot jako towarzysz króliczka

Pamiętajmy, że króliczki w naturze są zwierzątkami, na które polują inne zwierzęta, czyli są ofiarami.

Natomiast koty to drapieżniki, czyli łowcy.
Niestety większość kotów wzbudza lęk u królisi. I nie jest to zależne od charakteru kota, lecz tkwi w naturze królisia.

 

My z naszego wieloletniego doświadczenia odradzamy przebywanie króliczka razem z kotem.

Oczywiście mogą się zdarzyć wyjątkowe sytuacje, gdy króliś może przebywać z kotem, ale  zależy to od cech osobowościowych obu zwierząt i najczęściej może dotyczyć:

– sytuacji, gdy do nowego domu trafia dorosły króliś (a nie maluszek poniżej 6-go miesiąca życia)

– gdy w domu przebywał już dorosły króliś i do niego dołącza młody kotek – wtedy raczej nie wzbudza w królisiu lęku, gdyż jest od niego mniejszy.

UWAGA:

Zawsze istnieje potencjalne ryzyko wyrządzenie króliczkowi krzywdy przez kota.

 

UWAGA:

Zawsze jeśli w domu przebywa króliczek z kotem, nawet jeśli są najbardziej zaprzyjaźnione, nie wolno ich zostawiać razem samych bez opieki.

 

Więcej niż jeden kot w domu.

Natomiast kategorycznie bezwzględnie odradzamy króliczka w sytuacji, gdy mamy w domu więcej niż jednego kota, bo wtedy koty już tworzą stado i niestety mogą polować na króliczka, co króliś może przypłacić zawałem serca i nawet śmiercią ze strachu.

 

Jednocześnie kot i pies w domu.

Kategorycznie odradzamy także króliczka w sytuacji, gdy jest w domu pies i kot.

Niestety zdarzyła się przykra sytuacja, gdy malutki teddy baranek trafi do domu, gdzie był pies i kot i mimo, że one nie polowały na niego, to przypłacił to dużymi problemami z sercem.

My tego królisia odkupiliśmy, a potem długo leczyliśmy u kardiologa. I oddaliśmy potem do pełnego miłości domu bez innych zwierząt.

Czasem więc nawet najlepsze chęci nabywcy króliczka nie pomogą, gdy w grę wchodzi natura.

Króliś w domu z kotem i psem otoczony był bardzo dobrą opieką, ale jednak nie był w stanie przezwyciężyć swoich lęków i trafił do nas w złym stanie zdrowia.

 

© Teddy do Elizy – wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody Teddy od Elizy kopiowanie jakichkolwiek treści jest zabronione. Plagiat jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnością karną.