(+48) 881 032 881  Warszawa
eliza@e-teddy.pl                                                                                    You tube: Teddy od Elizy

Zdjęcia króliczków dopiero po ukończeniu 3-4 tygodnia życia

 

 

UWAGA:

nie wykonujemy zdjęć maluszków teddy i teddy baranków przed ukończeniem przez nie 3-4 tygodnia życia! *(szerzej na ten temat też w zakładce: Maluszki w gnieździe oraz zakładce najczęstsze pytania).

 

 

Jako, że naszym nadrzędnym celem jest bezpieczeństwo króliczków, staramy się nie ingerować w gnieździe, aby nie niepokoić króliczków ani ich mamy.

Zbytnia ingerencja może doprowadzić bowiem do odrzucenia maluszków przez mamę albo utratę przez nią pokarmu.

Ponadto zbyt wczesne wyciąganie króliczków z gniazda może spowodować u nich uraz i zaburzyć ich rozwój emocjonalny, powodując u nich lękliwość, nieufność do człowieka czy nawet w skrajnych przypadkach agresywność, która może im zostać na całe życie. Tak jak noworodka nie zabiera się od mamy, tak również maluszków nie powinno zabierać się od mamy zbyt wcześnie. I niestety karygodne jest zwłaszcza wkładanie takich maluszków – w celu wykonania bardziej chwytliwego zdjęcia – do szkatułek, kieliszków, pudełek czy innych przedmiotów, powoduje to u nich ogromny lęk, co mogą także przypłacić problemami zdrowotnymi (stres u króliczków może wywołać bardzo duże powikłania zdrowotne, zwłaszcza ze strony układu pokarmowego).

Dlatego nie wykonujemy zdjęć maluszków przed ukończeniem przez nie 3 tygodnia życia! (szerzej na ten temat też w dziale: najczęstsze pytania).

 

Ponadto dodatkowym warunkiem do wykonania zdjęć jest okoliczność, aby króliczki same już wychodziły z gniazda. Króliczek bowiem dopiero w momencie, gdy sam wychodzi z budki, gdzie jest gniazdo, jest gotowy na kontakt ze światem.
I na to jego pierwsze wyjście zawsze z niecierpliwością oczekujemy…

Prosimy zatem o cierpliwość co do wyglądu i koloru króliczków. 🙂
Króliczki są bardzo ciekawskie z natury, więc gdy tylko trochę podrosną, same wyjdą z gniazda.:)
I wtedy niezwłocznie umieszczamy zdjęcia i filmiki maluszków na naszej stronie:)

Tak jak na poniższych filmikach wszystko je ciekawi 🙂

 

==

====

© Teddy do Elizy – wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody Teddy od Elizy kopiowanie jakichkolwiek treści jest zabronione. Plagiat jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnością karną.