(+48) 881 032 881  Warszawa
eliza@e-teddy.pl                                                                                    You tube: Teddy od Elizy

Zapobieganie problemom pokarmowym związanym z połykaniem sierści przez teddy

Króliczki teddy charakteryzują się przepiękną długą sierścią. Jest to jeden z głównych atutów ich wyglądu. Jednakże posiadanie takiej długiej sierści wiąże się także z pewnym niebezpieczeństwem. Otóż mimo regularnego czesania króliczków ich sierść może i niestety często znajduje się w klatce. Króliczek przypadkowo połykając sierść może nabawić się bardzo poważnych problemów pokarmowych, które będą wymagały interwencji weterynarza.

Więcej na ten temat w zakładce: bezoary-kule-wlosowe-jak-sobie-z-nimi-radzic.

 

Aby zapobiec takim sytuacjom należy podawać króliczkowi siano tylko i wyłącznie w paśniku. My podajemy siano w paśniku zawieszonym na zewnątrz klatki.

 

Jak króliczka tego nauczyć?

Wymaga to od nas trochę cierpliwości, w zależności od króliczka proces uczenia może potrwać od kilku do kilkunastu dni. Króliczek powinien mieć stale siano w paśniku. Codziennie wymiatamy z klatki siano, które znajduje się na dnie klatki (zostało tam przeniesione przez króliczka z paśnika). Po jakimś czasie króliczek będzie wiedział, że sianka ma szukać paśniku.

 

Oczywiście po okresie uczenia, możemy już zostawiać sianko na spodzie klatki jako naturalną ściółkę.:)

Aczkolwiek uczulamy, aby zawsze zachować ostrożność i natychmiast wyjmować skupiska sierści, gdyby takie znalazły się w klatce.

 

© Teddy do Elizy – wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody Teddy od Elizy kopiowanie jakichkolwiek treści jest zabronione. Plagiat jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnością karną.