(48) 881 032 881 Warszawa
HomePorady hodowcyZapobieganie problemom pokarmowym związanym z połykaniem sierści przez teddy

Zapobieganie problemom pokarmowym związanym z połykaniem sierści przez teddy

Króliczki teddy charakteryzują się przepiękną długą sierścią. Jest to jeden z głównych atutów ich wyglądu. Jednakże posiadanie takiej długiej sierści wiąże się także z pewnym niebezpieczeństwem. Otóż mimo regularnego czesania króliczków ich sierść może i niestety często znajduje się w klatce. Króliczek przypadkowo połykając sierść może nabawić się bardzo poważnych problemów pokarmowych, które będą wymagały interwencji weterynarza.

Więcej na ten temat w zakładce: bezoary-kule-wlosowe-jak-sobie-z-nimi-radzic.

 

Aby zapobiec takim sytuacjom należy podawać króliczkowi siano tylko i wyłącznie w paśniku. My podajemy siano w paśniku zawieszonym na zewnątrz klatki.

 

Jak króliczka tego nauczyć?

Wymaga to od nas trochę cierpliwości, w zależności od króliczka proces uczenia może potrwać od kilku do kilkunastu dni. Króliczek powinien mieć stale siano w paśniku. Codziennie wymiatamy z klatki siano, które znajduje się na dnie klatki (zostało tam przeniesione przez króliczka z paśnika). Po jakimś czasie króliczek będzie wiedział, że sianka ma szukać paśniku.

 

Oczywiście po okresie uczenia, możemy już zostawiać sianko na spodzie klatki jako naturalną ściółkę.:)

Aczkolwiek uczulamy, aby zawsze zachować ostrożność i natychmiast wyjmować skupiska sierści, gdyby takie znalazły się w klatce.

 

© Teddy do Elizy – wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody Teddy od Elizy kopiowanie jakichkolwiek treści jest zabronione. Plagiat jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnością karną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2012: Hodowla Teddy od Elizy, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.