(+48) 881 032 881  Warszawa
eliza@e-teddy.pl                                                                                    You tube: Teddy od Elizy

Tylko osobisty odbiór króliczka

 

 

W oparciu o badania naukowe, nasze wieloletnie, prawie 20-letnie doświadczenie z króliczkami, oraz mając na uwadze dobro króliczków: ich emocje, uczucia i zdrowie nasza hodowla TEDDY OD ELIZY kieruje się zasadą tylko osobistego odbioru króliczka.

Nie wysyłamy króliczka ani nie przekazujemy przez osoby trzecie czy tym bardziej przez firmy wysyłkowe.

 

Dlaczego osobisty odbiór króliczka jest tak ważny?

Zakup króliczka jako pupilka domowego jest szczególną formą relacji miedzy zwierzęciem a człowiekiem, która nawiązuje się w momencie poznania i na całe życie króliczka.

Jest to też dobry przykład na to jak człowiek spotyka się ze zwierzątkiem jak równy z równym – na zasadzie partnerskiej w celu zaprzyjaźnienia się.

Sukces przyjaźni, jaka ma się nawiązać między człowiekiem a króliczkiem opiera się na jednej prostej zasadzie:

od pierwszej chwili musi powstać interakcja między obiema stronami, która z biegiem czasu będzie coraz intensywniejsza.

Relacja ta ma się opierać na zaufaniu, poczuciu odpowiedzialności i wczucia się w inną żywą istotę.

Zacario od Elizy i Laura – wielka przyjaźń od pierwszej chwili…

Pierwszy moment spotkania nowego  właściciela z króliczkiem jest zatem decydujący dla obu stron i dla ich przyszłej przyjaźni na całe życie króliczka…

Dlatego przy momencie tym powinien być obecny doświadczony hodowca, który zna króliczka, jego charakter oraz przede wszystkim zapewnia króliczkowi poczucie bezpieczeństwa.

Natomiast nowemu właścicielowi hodowca pokazuje jak obchodzić się z króliczkiem, jak odczytywać jego zachowanie i jak się z nim zaprzyjaźnić i nie powodować u niego lęku.

Nie zapominajmy, że w większości sytuacji króliczek jest jeszcze młody i dotychczas nie miał do czynienia z innymi ludźmi, lecz żył sobie z mamą i rodzeństwem, który był całym jego światem…

Ważne jest,  żeby króliczek pokochał swojego nowego właściciela i czuł się w jego towarzystwie od pierwszych chwil bezpiecznie.

Króliczki tak jak ludzie mają swoje emocje, uczucia i lęki …

 

A nasze króliczki Teddy od Elizy są wyjątkowe.

Dlaczego? Bo są najbardziej uczuciowe ze wszystkich króliczków dzięki naszej prawie 20-letniej pracy z króliczkami polegającej nie tylko na zostawianiu do rozrodu najbardziej przytulaśnych królisi i najbardziej lubiących kontakt z człowiekiem, ale także dzięki naszej ogromnej miłości okazywanej im na każdym kroku, przytulaniu ich i zapewnianiu im poczucia bezpieczeństwa od chwili narodzin oraz szanowaniu ich potrzeb, indywidualnego charakteru oraz wsłuchiwaniu się w ich prośby… I dzięki temu nie ma takich drugich królisi…

Można się o tym przekonać czytając na naszej stronce chociażby dziesiątki emaili nowych właścicieli pupili z nowych domków czy komentarze w zakładce Królikoterapia….

 

Jedno ze wzruszających podziękowań …

 

Pamiętajmy – zostało to już udowodnione naukowo* – że podstawowe mechanizmy sterujące naszym zachowaniem – a mianowicie myślenie i odczuwanie  – powstały w ten sam sposób i u zwierząt.

Innymi słowy – króliczki czują to, co my ludzie, dlatego tak jak wczuwamy się w emocje i uczucia innych ludzi, tak samo powinniśmy wczuwać się w emocje i odczucia króliczka.

 

I dlatego też hodowca podczas tego pierwszego spotkania jest niezbędny…

Bo to jest najważniejszy moment rodzącej się na całe życie przyjaźni.

Dlatego spotykamy się z króliczkami jak równy z równym…. 

 

 

 

*Przy wsparciu naukowym:

1. Karsten Brensing – „Rozmowa ze zwierzętami”, Wyd. Amber 2018

2. Frans de Waal – „Ostatni uścisk Mamy. Emocje zwierząt i co one mówią o nas samych” , Copernicus Center Press 2019.

 

Gorąco polecamy przeczytanie obu tych pozycji jako wstęp do zrozumienia swojego pupila.

Niesamowite, przejmujące książki.

 

© Teddy do Elizy – wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody Teddy od Elizy kopiowanie jakichkolwiek treści jest zabronione. Plagiat jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnością karną.