(+48) 881 032 881  Warszawa
eliza@e-teddy.pl                                                                                    You tube: Teddy od Elizy

Królikoterapia

Carmen web 2
Na zdj. Royal Carmen od Elizy i Maja – wielka wzajemna miłość 🙂

 

We współczesnym zabieganym świecie mamy coraz mniej czasu na kontakt ze zwierzętami i coraz mniej czasu na spontaniczne, bezwiedne okazywanie emocji i zwykłą radość…

A przecież zarówno dzieciom, jak i dorosłym jest to tak bardzo potrzebne….

 

I właśnie dzięki potrzebie bliskości ze zwierzątkami coraz popularniejsza staje się królikoterapia (przyp. słowo utworzone przez Teddy od Elizy), czyli nauka spontanicznego okazywania emocji i odstresowywania się polegającego na kontakcie z króliczkiem.

 

Króliczki teddy/teddy baranki z hodowli Teddy od Elizy poprzez fakt odpowiedniego wyselekcjonowania i całkowitego pozbawienia agresji doskonale nadają się do królikoterapii*  co najmniej z kilku powodów:

 

1.Stanowią doskonałą animoterapię, bowiem uwielbiają się przytulać – głaszcząc i przytulając nasze teddy/teddy baranki, zwłaszcza dzieci, zaspokajają swoją potrzebę bliskości ze zwierzątkiem i uczą się okazywać spontanicznie emocje

 

Teddy/teddy baranki wyglądają bowiem jak słodkie, pluszowe zabawki z uwagi na swoją sierść, i takie są, bo uwielbiają się przytulać. Teddy/teddy baranki są „okropnymi” pieszczochami, a w stosunku do dzieci w szczególności. Poza faktem, że jest to przeurocze, ma to ogromny pozytywny wpływ na dalszy rozwój emocjonalny i psychiczny dzieci. A i u dorosłych mają ogromny pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne, bowiem przy teddy/teddy baranku nie można się nie „odstresować”.

 

 

2.Ponadto dla wielu dzieci, zwłaszcza nie posiadających rodzeństwa, stanowią namiastkę brata czy siostry, i stają się powiernikiem w wielu sprawach oraz stanowią powód, dla którego dzieci chętnie wracają do domu, bo wiedzą, że na nie czeka ich przyjaciel, który je bezgranicznie kocha i okazuje im ogromne przywiązanie.

3.Odznaczają się niezwykle łagodnym, miłym charakterem i czułością

 

4.Są zwierzątkami bardzo radosnymi, potrafią cudownie okazywać radość z obecności swojego właściciela czy z jego powrotu do domu…

5.Przywiązują się do człowieka obdarzając go ogromnym zaufaniem, przez co

 

6.Są idealnym towarzyszem dla dzieci i dorosłych. Trzeba podkreślić, że teddy/teddy baranki nie tylko lubią dzieci, one je wprost uwielbiają. Zadziwiające jest, że króliczki teddy, aby się zaprzyjaźnić z osobą dorosłą potrzebują trochę czasu, natomiast z dziećmi zaprzyjaźniają się do razu…

 

O czym piszemy? 🙂

Można się przekonać jak wielka jest miłość naszych króliczków i ich właścicieli, zwłaszcza dzieci, oglądając dziesiątki zdjęć w naszych zakładkach: W nowym domku – Galerie:

 

W nowym domku – teddy

 

W nowym domku – teddy baranki

 

W nowym domku – z zaprzyjaźnionych czeskich hodowli

 

DSC08763 web 3
Na zdj. Baby Lenka od Elizy i Wiktoria – wielka wzajemna miłość 🙂

 

Zapraszamy poniżej do lektury świadectw królikoterapii umieszczonych w komentarzach.

Bardzo jesteśmy nimi wzruszeni i bardzo za nie dziękujemy 🙂

 


*- wszystko to, o czym piszemy dotyczy króliczków Teddy od Elizy. Poprzez odpowiednie wyselekcjonowanie króliczków teddy/teddy baranków do hodowli i wyeliminowanie jakichkolwiek cech agresji i „dzikości” oraz dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu z króliczkami możemy zagwarantować łagodny, przytulaśny charakter naszych króliczków.

Jednocześnie przypominamy, iż pochodzenie króliczka jest bardzo ważne i nie każdy króliczek opisywany jako teddy/teddy baranek w ogłoszeniach będzie posiadał cechy opisane powyżej.

 

© Teddy do Elizy – wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody Teddy od Elizy kopiowanie jakichkolwiek treści jest zabronione. Plagiat jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnością karną.

 

 

Kochani! 

mamy chwilowy problem z komentarzami: nie wyświetlają się na stronie, a są bardzo ważne!

Tymczasowo przekopiowaliśmy je bezpośrednio pod tekstem:

 

Ola

Ja też muszę dać świadectwo królikoterapii :-). Moja Izunia ukoi wszystkie troski, zmartwienia i skołatane nerwy. Gdy jest obok, wszystko jest proste, piękne i dobre. Kocham ją tak, że nie potrafię opisać tego słowami, a miłości od niej dostaję bez dna. Mąż i córka przy kontakcie z Izunią są innymi ludźmi. Pełni delikatności, empatii, dobroci, miłości – tego wszystkiego uczy nas ten mały, niemy króliczek o wielkim sercu. Dziękuję Pani Elizo za Izunię.

 

Eliza
W odpowiedzi do Kamila.

Dziękujemy Pani Kamilce za przemiłe słowa. Bardzo się cieszymy, że nasze królisie działają cuda :). To jest najpiękniejsze co możemy usłyszeć i największa radość za naszą codzienną troskę o pieszczoszki. I ukoronowanie naszego prawie 20-letniego doświadczenia z króliczkami teddy 🙂
Przesyłamy tysiące buziaczków dla Ani i Florci 🙂

 

Kamila

Potwierdzam działanie „krolikoterapii” :). Moja 5 letnia Ania (autyzm wczesnodzieciecy) jest zakochana we Florce. Cały pierwszy dzień leżała z nosem w klatce i gadała ( co jej się nie zdarza :)). Śpiewała przedszkolne piosenki i usta jej się nie zamykały. Już pierwszego dnia u nas , wieczorem Florka sama wyszła z klatki. Krolisia sama „ustawia” się do głaskania, włazi na Anię i się miziają. Nasza córka wszystkim dookoła opowiada o swoim króliku , co dla nas jest po prostu wspaniałe. Dotąd ciężko było wyciągnąć od niej choć słowo. Florka zdziałała cuda, a jest z nami dopiero kilka dni.
Pani Eliza wkłada w „wychowanie” króliczków całe serce i to widać.Są milutkie, przesłodkie, czyściutkie , przytulaśne, po prostu super. Dziekujemy serdecznie i wszystkim polecamy terapię „ królisiową”. Kamila Kowalczyk.

 

Magdalena
Pani Elizo przyznaję rację, jeśli chodzi o ten artykuł. Vanessa mnie odstresowuje jak jestem smutna – wskakuje sama na ręce i liże mnie po twarzy i przytula się w szyję. To cudowne jest ile te króliczki dają miłości – ona waży zaledwie 870 gram. A jak siedzi na pupie to jakby normalnie pozowała do zdjęć. Życzę dalszych sukcesów i pozdrawiam serdecznie i całuję wszystkie króliczki 🙂