(+48) 881 032 881  Warszawa
eliza@e-teddy.pl

Królikoterapia

Carmen web 2
Na zdj. Royal Carmen od Elizy i Maja – wielka wzajemna miłość 🙂

 

We współczesnym zabieganym świecie mamy coraz mniej czasu na kontakt ze zwierzętami i coraz mniej czasu na spontaniczne, bezwiedne okazywanie emocji i zwykłą radość…

A przecież zarówno dzieciom, jak i dorosłym jest to tak bardzo potrzebne….

 

I właśnie dzięki potrzebie bliskości ze zwierzątkami coraz popularniejsza staje się królikoterapia (przyp. słowo utworzone przez Teddy od Elizy), czyli nauka spontanicznego okazywania emocji i odstresowywania się polegającego na kontakcie z króliczkiem.

 

Króliczki teddy/teddy baranki z hodowli Teddy od Elizy poprzez fakt odpowiedniego wyselekcjonowania i całkowitego pozbawienia agresji doskonale nadają się do królikoterapii*  co najmniej z kilku powodów:

 

1.Stanowią doskonałą animoterapię, bowiem uwielbiają się przytulać – głaszcząc i przytulając nasze teddy/teddy baranki, zwłaszcza dzieci, zaspokajają swoją potrzebę bliskości ze zwierzątkiem i uczą się okazywać spontanicznie emocje

 

Teddy/teddy baranki wyglądają bowiem jak słodkie, pluszowe zabawki z uwagi na swoją sierść, i takie są, bo uwielbiają się przytulać. Teddy/teddy baranki są „okropnymi” pieszczochami, a w stosunku do dzieci w szczególności. Poza faktem, że jest to przeurocze, ma to ogromny pozytywny wpływ na dalszy rozwój emocjonalny i psychiczny dzieci. A i u dorosłych mają ogromny pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne, bowiem przy teddy/teddy baranku nie można się nie „odstresować”.

 

 

2.Ponadto dla wielu dzieci, zwłaszcza nie posiadających rodzeństwa, stanowią namiastkę brata czy siostry, i stają się powiernikiem w wielu sprawach oraz stanowią powód, dla którego dzieci chętnie wracają do domu, bo wiedzą, że na nie czeka ich przyjaciel, który je bezgranicznie kocha i okazuje im ogromne przywiązanie.

3.Odznaczają się niezwykle łagodnym, miłym charakterem i czułością

 

4.Są zwierzątkami bardzo radosnymi, potrafią cudownie okazywać radość z obecności swojego właściciela czy z jego powrotu do domu…

5.Przywiązują się do człowieka obdarzając go ogromnym zaufaniem, przez co

 

6.Są idealnym towarzyszem dla dzieci i dorosłych. Trzeba podkreślić, że teddy/teddy baranki nie tylko lubią dzieci, one je wprost uwielbiają. Zadziwiające jest, że króliczki teddy, aby się zaprzyjaźnić z osobą dorosłą potrzebują trochę czasu, natomiast z dziećmi zaprzyjaźniają się do razu…

 

O czym piszemy? 🙂

Można się przekonać jak wielka jest miłość naszych króliczków i ich właścicieli, zwłaszcza dzieci, oglądając dziesiątki zdjęć w naszych zakładkach: W nowym domku – Galerie:

 

W nowym domku – teddy

 

W nowym domku – teddy baranki

 

W nowym domku – z zaprzyjaźnionych czeskich hodowli

 

DSC08763 web 3
Na zdj. Baby Lenka od Elizy i Wiktoria – wielka wzajemna miłość 🙂

 

Zapraszamy poniżej do lektury świadectw królikoterapii umieszczonych w komentarzach.

Bardzo jesteśmy nimi wzruszeni i bardzo za nie dziękujemy 🙂

 


*- wszystko to, o czym piszemy dotyczy króliczków Teddy od Elizy. Poprzez odpowiednie wyselekcjonowanie króliczków teddy/teddy baranków do hodowli i wyeliminowanie jakichkolwiek cech agresji i „dzikości” oraz dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu z króliczkami możemy zagwarantować łagodny, przytulaśny charakter naszych króliczków.

Jednocześnie przypominamy, iż pochodzenie króliczka jest bardzo ważne i nie każdy króliczek opisywany jako teddy/teddy baranek w ogłoszeniach będzie posiadał cechy opisane powyżej.

 

© Teddy do Elizy – wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody Teddy od Elizy kopiowanie jakichkolwiek treści jest zabronione. Plagiat jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnością karną.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.