(+48) 881 032 881  Warszawa
eliza@e-teddy.pl                                                                                    You tube: Teddy od Elizy

Gałązki i kora drzew dla króliczków teddy

Pamiętajmy, że zęby naszego pupilka rosną całe życie i króliś musi je ścierać.

Bardzo ważny jest dobór odpowiedniej karmy, która umożliwi zębom ścieranie się , o czym pisaliśmy w zakładce :

Karma dla króliczka teddy

W tym miejscu pragniemy tylko przypomnieć, że na karmę nie może składać się tylko granulat, gdyż nie umożliwia on ścierania zębów, bowiem w pyszczku króliczka natychmiast pęcznieje. W skład pełnowartościowej karmy powinny wchodzić naturalne twarde elementy, w tym m.in innymi zboża.

Granulat można porównać do biszkoptów, które jak weźmiemy do ust natychmiast pęcznieją i nie mamy potrzeby ich gryzienia. Gdybyśmy my jedli cały czas biszkopty, nasze zęby też by pewnie ucierpiały jako nieużywane 🙂

Bardzo dużą pomoc w ścieraniu zębów są także gałązki i kora drzew.

 

UWAGA:

Pamiętajmy, że nie wszystkie gałązki króliś może grzyźć.

Niektóre z nich są bardzo szkodliwe!!!

 

My jako Hodowla Teddy od Elizy kierujemy się zasadą, że polecamy  gałązki i korę jedynie te, które podajemy swoim pupilkom, i które w naszej ocenie są dla króliczków teddy/teddy baranków najlepsze.

 

UWAGA:

Pamiętajmy, że gałązki drzew , które chcemy podać króliczkom nie mogą być pryskane!!!

 

Stosujemy zasadę taką jak przy wszystkim płodach, które podajemy królisiom, tzn.  podajemy tylko te gałązki, co do których czystości i braku toksyn jesteśmy pewni.

Jeśli miałyby to być gałązki, na których mogłyby zostawić swoje odchody dzikie zwierzęta czy takie, które zawierają toksyny, np. drzewa przydrożne czy w dużych miastach w miastach , to wtedy nie podajemy ich królisiowi.

Wtedy najlepiej zakupić takie gałązki.

 

Gałązki i kora drzew dla królisia teddy/teddy baranka:

 

1.Gałązki jabłoni

 

Gałązki jabłoni stanowią naturalne źródło włókna, soli mineralnych, pierwiastków śladowych i witaminy C.

Substancje w nich zawarte regulują funkcjonowanie układu moczowego,  pokarmowego (biegunki, robaczyce) i układu nerwowego.

Zapobiegają chorobom zębów i przyzębia króliczków.

Stanowią doskonały naturalny produkt umożliwiający ścieranie siekaczy.

Naturalny i zdrowy przysmak dla królików i gryzoni.

Uwielbiany przez króliczki.

 

2. Gałązki brzozy i kora brzozy

 

3. Kora wierzby

Kora wierzby zawiera glikozydy fenolowe, najważniejszym z nich jest salicyna, flawonoidy, kwasy organiczne i sole mineralne. Ma działanie: przeciwzapalne, ściągające, przeciwgorączkowe. Ponadto związki czynne zawarte w korze wierzby uszczelniają naczynia włosowate i jednocześnie przeciwdziałają nadmiernej krzepliwości krwi. Zwiększają ilość wydalanego moczu. Doskonałe do ścierania stale rosnących ząbków u królików.

 

4. Gałązki gruszy

 

4. Gałązki leszczyny

 

5. Gałązki maliny.

 

cdn.:)

 

© Teddy do Elizy – wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody Teddy od Elizy kopiowanie jakichkolwiek treści jest zabronione. Plagiat jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnością karną.