(+48) 881 032 881  Warszawa
eliza@e-teddy.pl                                                                                    You tube: Teddy od Elizy

Towarzystwo dla króliczka

E 3 tyg web DSCN4046

Króliczki ze swej natury są zwierzątkami społecznymi. Potrzebują mieć współtowarzysza. Pozostawione same sobie w klatce dosłownie chorują z samotności. A króliczki teddy i teddy baranki w szczególności z uwagi na ich potrzebę bliskości i przytulania się.

Oczywiście bliżej zajmiemy się króliczkami teddy i teddy barankami:) *

Przy czym nie są prawdziwe obiegowe twierdzenia, że króliczkowi teddy/ teddy barankowi do szczęścia potrzebny jest drugi króliczek. Króliczek potrzebuje towarzystwa, a człowieka traktuje jak członka swojego stada, i jeśli jesteśmy w stanie poświęcić pupilkowi co najmniej godzinę dziennie na wspólne zabawy i przytulanie i dać mu się wybiegać kilka godzin poza klatką, to będzie przeszczęśliwy i nasze towarzystwo w zupełności mu wystarczy.

 

A za tysiąc słów wystarczy poniższy filmik z Dannym pieszczoszkiem – urodzonym w naszej Hodowli Teddy od Elizy w roli głównej, gdzie Danny jest najszczęśliwszym króliczkiem na świecie będąc na rękach u swojej Pańci… 🙂

 

 

Ci z Państwa, którzy są szczęśliwymi posiadaczami teddy/teddy baranka doskonale wiedzą jak króliczek teddy/teddy baranek potrafi się cieszyć na nasz widok, podskakiwać do góry z radości, robić ósemki wokół naszych nóg.

Pamiętajmy także, że króliczki teddy/teddy baranki lubią uczestniczyć w życiu domowym, nawet jeśli są  w klatce lubią obserwować co się naokoło dzieje. Dlatego ważne jest, aby klatka z pupilkiem ustawiona była w zacisznym miejscu, ale tam, gdzie wszyscy przebywają, gdzie toczy się życie domowe.

Króliczek pozostawiony w miejscu, gdzie przebywa tylko sam, najczęściej z samotności zaczyna mieć problemy zdrowotne.

I oczywiście pamiętajmy, ze króliczka nie ustawiamy w pobliżu tv. Ponadto gdy pragniemy posłuchać głośno muzyki czy planujemy głośną imprezę, lepiej króliczka na ten czas wystawić w zaciszne miejsce. Głośne dźwięki są dla króliczka bardzo męczące (więcej w zakładce: Natura króliczka: Skłonność do paniki).

 

A co z innymi zwierzętami? Czy króliś może być bezstresowo w domu z innymi zwierzętami?

Zapraszamy do zakładek opisujących innych towarzyszy króliczka niż człowiek:

Drugi króliczek do towarzystwa

Kot jako towarzysz króliczka

Pies jako towarzysz króliczka

 

 

——–

*Mamy na myśli rasowe teddy/teddy baranki z udokumentowanym pochodzeniem i z oficjalnej hodowli, bo tylko takie króliczki zachowują się jak prawdziwe teddy.

Króliczki „teddypodobne” oraz króliczki z teddy genem (po jednym z rodziców teddy a drugim rodzicu zwykłym króliczku) zachowują się bardziej jak pozostałe rasy króliczków, czyli zazwyczaj nie są aż takimi pieszczochami, nie przepadają za trzymaniem na rękach i nie potrzebują aż takiej bliskości człowieka. Najprościej ujmując rasowe teddy i teddy baranki są wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju.:)

© Teddy do Elizy – wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody Teddy od Elizy kopiowanie jakichkolwiek treści jest zabronione. Plagiat jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnością karną.