(+48) 881 032 881  Warszawa
eliza@e-teddy.pl                                                                                    You tube: Teddy od Elizy

Drugi króliczek do towarzystwa

 

Jak już wskazano w zakładce: Towarzystwo dla króliczka nie są prawdziwe obiegowe twierdzenia, że króliczkowi teddy/ teddy barankowi do szczęścia potrzebny jest drugi króliczek.

Króliczek potrzebuje towarzystwa, a człowieka traktuje jak członka swojego stada, i jeśli jesteśmy w stanie poświęcić pupilkowi co najmniej godzinę dziennie na zabawy i dać mu się wybiegać poza klatką, to będzie przeszczęśliwy i nasze towarzystwo w zupełności mu wystarczy.

 

Jeśli jednak chcemy zapewnić towarzysza naszemu pupilkowi, warto wiedzieć o kilku rzeczach:

1. Króliczki są zwierzętami terytorialnymi, co oznacza, że zazwyczaj nie będą chciały zamieszkać razem w jednej klatce. Wiąże się to najczęściej z koniecznością kupna drugiej klatki. Poza klatką bowiem mogą się wspaniale dogadywać, ale każdy z nich będzie chciał mieć swoja klatkę, czyli swoją norkę.

 

2. Nie każdy króliczek teddy/teddy baranek chce mieć drugiego króliczka w domu. To jest kwestia indywidualna, kwestia charakteru naszego pupilka. Czasem to my jako jego królicza rodzina jesteśmy całym jego światem. I nie potrzebuje nic więcej do szczęścia.:)

Są króliczki, które są zazdrosne o człowieka i może zacząć się niezbyt przyjemna rywalizacja między dwoma króliczkami.

 

4. Bardzo ważne: odradzamy zakup od razu więcej niż jednego króliczka osobom, które dotychczas nie miały króliczka!!! Radzimy najpierw zapoznać się z jednym króliczkiem, a następnie po jakimś czasie dopiero zakupić drugiego króliczka. Niestety często taka osoba mając od razu dwa króliczki niestety nie jest w stanie zapanować nad dwoma pupilkami i czasami to ją przerasta.

5. Jeśli przewidujemy, że w przyszłości będziemy chcieli mieć drugiego króliczka, warto od razu zakupić sobie samiczkę (tylko dwie samiczki mogą przebywać ze sobą bez konieczności kastracji czy sterylizacji pupilka!!!).

 

© Teddy do Elizy – wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody Teddy od Elizy kopiowanie jakichkolwiek treści jest zabronione. Plagiat jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnością karną.