(48) 881 032 881 Warszawa
HomeTowarzystwo dla króliczkaDrugi króliczek do towarzystwa

Drugi króliczek do towarzystwa

 

Jak już wskazano w zakładce: Towarzystwo dla króliczka nie są prawdziwe obiegowe twierdzenia, że króliczkowi teddy/ teddy barankowi do szczęścia potrzebny jest drugi króliczek.

Króliczek potrzebuje towarzystwa, a człowieka traktuje jak członka swojego stada, i jeśli jesteśmy w stanie poświęcić pupilkowi co najmniej godzinę dziennie na zabawy i dać mu się wybiegać poza klatką, to będzie przeszczęśliwy i nasze towarzystwo w zupełności mu wystarczy.

 

Jeśli jednak chcemy zapewnić towarzysza naszemu pupilkowi, warto wiedzieć o kilku rzeczach:

1. Króliczki są zwierzętami terytorialnymi, co oznacza, że zazwyczaj nie będą chciały zamieszkać razem w jednej klatce. Wiąże się to najczęściej z koniecznością kupna drugiej klatki. Poza klatką bowiem mogą się wspaniale dogadywać, ale każdy z nich będzie chciał mieć swoja klatkę, czyli swoją norkę.

 

2. Nie każdy króliczek teddy/teddy baranek chce mieć drugiego króliczka w domu. To jest kwestia indywidualna, kwestia charakteru naszego pupilka. Czasem to my jako jego królicza rodzina jesteśmy całym jego światem. I nie potrzebuje nic więcej do szczęścia.:)

Są króliczki, które są zazdrosne o człowieka i może zacząć się niezbyt przyjemna rywalizacja między dwoma króliczkami.

 

4. Bardzo ważne: odradzamy zakup od razu więcej niż jednego króliczka osobom, które dotychczas nie miały króliczka!!! Radzimy najpierw zapoznać się z jednym króliczkiem, a następnie po jakimś czasie dopiero zakupić drugiego króliczka. Niestety często taka osoba mając od razu dwa króliczki niestety nie jest w stanie zapanować nad dwoma pupilkami i czasami to ją przerasta.

5. Jeśli przewidujemy, że w przyszłości będziemy chcieli mieć drugiego króliczka, warto od razu zakupić sobie samiczkę (tylko dwie samiczki mogą przebywać ze sobą bez konieczności kastracji czy sterylizacji pupilka!!!).

 

© Teddy do Elizy – wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody Teddy od Elizy kopiowanie jakichkolwiek treści jest zabronione. Plagiat jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnością karną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2012: Hodowla Teddy od Elizy, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.