(+48) 881 032 881  Warszawa
eliza@e-teddy.pl                                                                                    You tube: Teddy od Elizy

Pytania dotyczące opieki weterynaryjnej

Czy powinno się mieć  jednego zaufanego weterynarza dla króliczka, mimo że króliczek nie choruje?

DSCN1718

 

Króliczki są zwierzątkami bardzo wrażliwymi. Jest wiele rzeczy, które mogą im zaszkodzić i wymagana będzie natychmiastowa interwencja weterynarza.

Przy czym w większości niedyspozycji teddy/teddy baranków ważna jest szybkość udzielenia porady, a przede wszystkim możliwość skontaktowania się w każdej chwili z weterynarzem, pod którego opieką króliczek pozostaje.

Często bowiem nie wiemy co króliczkowi dolega, i czasem sprawy błahe możemy wziąć za rzeczy poważne. I odwrotnie: rzeczy poważne możemy nieopatrznie zbagatelizować.

 

Dlatego dobrze jest mieć dla króliczka przez całe jego życie jednego weterynarza.

I co najważniejsze: weterynarza, który będzie się znał na zajęczakach.

Mało jest bowiem lekarzy, którzy znają się na króliczkach.

Jak nam ostatnio potwierdzono (źródło: studenci weterynarii) w trakcie przebiegu studiów weterynaryjnych bardzo marginalnie są traktowane kwestie dotyczące królików (praktycznie ograniczają się jedynie do wiedzy dotyczącej kokcydiozy). Tym samym weterynarz zdobywa swoją wiedzą głównie w trakcie praktyki weterynaryjnej.

Warto zatem wybrać jednego weterynarza, do którego będziemy mieli zaufanie.

Tak na wszelki wypadek 🙂

 

Na marginesie możemy tylko dodać, że osoby, które zakupują króliczki w naszej hodowli bardzo często – korzystając z tego, że nasze maluszki są pod stałą opieką kliniki Medicavet w Warszawie (Ochota) – w dalszym ciągu pozostają pod opieką ww. kliniki.

Ma to oczywiście tę zaletę, że króliczek od urodzenia jest pod opieką jednego weterynarza, który dobrze zna maluszka i jego rodziców. Poza tym klinika ta posiada całą dokumentację króliczka, która jest bardzo pomocna zwłaszcza w sytuacjach nagłych.

 

I pamiętajmy o podstawowej zasadzie przy króliczkach:

Zawsze gdy tylko coś nas niepokoi u króliczka, warto się udać do zaufanego weterynarza.
Zawsze lepiej udać się o jeden raz za dużo niż o jeden raz za mało!

 

© Teddy do Elizy – wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody Teddy od Elizy kopiowanie jakichkolwiek treści jest zabronione. Plagiat jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnością karną.