(+48) 881 032 881  Warszawa
eliza@e-teddy.pl                                                                                    You tube: Teddy od Elizy

Dlaczego warto kupić króliczka z Hodowli Teddy od Elizy?

 

Wiele jest powodów, dla których warto kupić króliczka z naszej hodowli, ale przede wszystkim warto to uczynić z kilku względów:

 

1. Ze względu na nasze zasady:

Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.
Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.

Jest to nasza podstawowa zasada. Staramy się z pozycji obserwatora uczestniczyć w życiu naszych pupili. Szanujemy indywidualność naszych króliczków, ich upodobania oraz potrzeby. Każdy króliczek jest inny, ale przede wszystkim jest istotą czującą i społeczną. I nie ingerujemy w tę niesamowitą społeczność.

Jesteśmy dla nich ostoją i pomocą, ale  nie narzucamy nic, również w zakresie rozrodu, chociażby szanując decyzję samiczki, gdy w danym momencie nie chce mieć maluszków.

Zawsze priorytetem dla nas jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych króliczków, na co nigdy nie szczędzimy środków finansowych.

Cieszymy się bezgranicznym zaufaniem naszych pupilków jako członkowie ich stada. I to jest źródło naszej nieustającej radości…

 

 

2. Ze względu na naszą hodowlę:

thumb_25358813 thumb_25358812 thumb_25358811

1. Jesteśmy oficjalną hodowlą zarejestrowaną w szeregu związków hodowców, również w specjalistycznym czeskim związku hodowców teddy i teddy baranków.
Jesteśmy członkiem Ogólnopolskiego Związku Hodowców Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego oraz jednocześnie jesteśmy członkiem Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza.
Jesteśmy także członkiem zagranicznym Klubu chovatelů králíků Zakrslých teddy a Teddy beránků w Czechach, gdzie odmiana Teddy szczególnie się rozwinęła.

2. Jesteśmy hodowlą hobbystyczną, która powstała z ogromnej miłości do tych cudownych zwierząt, a główną zasadą, która nam przyświeca jest dobro naszych pupilków, a nie cel komercyjny.

3. Naszym celem jest upowszechnianie rasy Teddy poprzez planowaną i odpowiedzialną hodowlę.

 

 

3. Ze względu na naszą ogromną wiedzę dotyczącą teddy/teddy baranków:

 

 DSCN0858

  1.  Mamy ogromną wiedzę dotyczącą teddy, gdyż hodowlę założyliśmy po kilkunastu latach posiadania króliczków teddy (początkowo nazywały się półangorkami).

 2. Jesteśmy autorami pierwszego w historii teddy opublikowanego w Polsce artykułu o t eddy i teddy barankach. I jednego z nielicznych artykułów o teddy, jakie powstały w Europie. Artykuł zatytułowany jest :

„TEDDY I TEDDY BARANEK – NOWE RASY KRÓLIKÓW MINIATUROWYCH”
i ma na celu przybliżyć szerszemu gremium te cudowne rasy króliczków.
A na okładce magazynu znajduje się króliczek z naszej hodowli – piękna Kitty z Veseli – o barwie syjamskiej niebieskiej.

 

3. Jesteśmy także autorami pierwszego oficjalnego tłumaczenia standardu rasy teddy i teddy baranka z języka czeskiego.

4. Bardzo prężnie współpracujemy z hodowcam czeskimi, gdzie rasa ta szczególnie się rozwinęła.

 

4. Ze względu na pewność pochodzenia króliczka:

 ia3a_m

a) przeznaczonego do rozrodu

1. Wszystkie nasze króliczki pochodzą z prestiżowych i uznanych czeskich hodowli:
CHS Tynaja,Teddy z Owlery, CHS z Moravy,Teddy Veseli, Teddy od Krala, Teddy ze Skorotic.

2. Każdy nasz króliczek posiada rodowód i został dopuszczony do hodowli.

 

b) urodzonego w naszej hodowli

1. Tym samym każdy króliczek urodzony w naszej hodowli otrzymuje rodowód (z wypisem kilku pokoleń przodków) i indywidualny nr PESEL (otrzymuje znaczek z nr PESEL).

2. Każdy urodzony u nas króliczek jest rejestrowany w Ogólnopolskim Związku Hodowców Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego.

 

5. Ze względu na wyjątkowe króliczki:

cache_27703450

1. Jako jedni w Polsce posiadamy króliczki o arystokratycznym pochodzeniu.
Wśród naszych króliczków znajdują się 2 championy Czech – zwycięzcy na najlepszego królika, czyli takiego, który najpełniej odpowiada wymogom rasy Teddy (uzyskanie tytułu championa jest skomplikowane: aby zdobyć tytuł championa należy wcześniej na 3 wystawach uzyskać tytuł oczekującego na tytuł championa!).
Nasze championy Czech to:

1. Tamarysek z Duhoveho kopce – Czeski champion (samiec)

2. Chelsei Hobby – czeski champion (samica).

Ponadto posiadamy trzykrotnego oficjalnego kandydata na championa – Chocolate Tynaja (samica), również udostępnionego przez CHS Tynaja.
Chocolate jest również wyjątkowa, gdyż zabrakło jej jedynie pół punkta do tytułu Championa!

Poza tym posiadamy także króliczki z tytułem Oczekującego na tytuł Championa.

 

6. Ze względu na przeznaczanie do rozrodu tylko najlepszych okazów:

 Kitty okładka DSCN5568

1. Do rozrodu w naszej hodowli są przeznaczane tylko osobniki zdrowe, bez żadnych chorób i obciążeń genetycznych, o bardzo dobrym pochodzeniu (w większości arystokratycznym) oraz o specjalnych cechach charakteru, czyli m.in. wyjątkowo spokojne, pozbawione najmniejszych cech agresji oraz uwielbiające kontakt z człowiekiem i przytulanie.

Pamiętajmy bowiem, że agresja jest cechą dziedziczną! Czyli agresywny królik, nie wyselekcjonowany do rozrodu, jest potencjalnym źródłem agresywnych maluszków!

2. Jak wynika z powyższego, nie uroda, czyli potocznie barwa króliczków decyduje o dopuszczeniu do siebie dwóch osobników, ale szereg elementów znanych nam doskonale, ale nie amatorowi hodowli.

 

7. Ze względu na szczególną opiekę:

Havanka 6 mcy na web DSCN5023

1. Każdy króliczek w naszej hodowli jest przede wszystkim naszym małym przyjacielem i jest traktowany indywidualnie od momentu jego urodzenia w zależności od jego potrzeb oraz indywidualnego charakteru.

2. Ze względu na odżywianie:
Nasze pupilki dostają bowiem to, co najlepsze: przywozimy najwyższej jakości karmę z Czech, sianko przywozimy z odległości kilkudziesięciu kilometrów prosto ze wsi, ziółka i warzywka tylko z ekologicznych plantacji, a gałązki do gryzienia i słomę przywozimy prosto z Mazur.

3. Ponadto są pod stałą opieką weterynaryjną znanej kliniki weterynaryjnej w Warszawie specjalizującej się w zajęczakach (czyli króliczkach).

 

a) nad samiczkami:

1. Bardzo dbamy o zdrowie naszych samiczek i ich przyszłe potomstwo, dlatego każda samiczka w naszej hodowli po urodzeniu i odchowaniu maluszków ma czas na odpoczynek i regenerację sił.
Jest to bardzo ważne, gdyż ciąża i wykarmienie maluszków to ogromny wysiłek dla całego organizmu samiczki.
Aby kolejne maluszki urodziły się zdrowe i silne, ich przyszła mama musi być wypoczęta i także pełna sił.

2. Ponadto z uwagi na fakt, że naszym nadrzędnym celem jest szacunek do zwierząt i przeznaczanie do rozrodu tylko takich samiczek, dla których nie będzie to nadmiernym obciążeniem – nie dopuszczamy do rozrodu samiczek o wadze poniżej 1000 g.

3. Bardzo troszczymy się o zdrowie przyszłych mam i ich potomstwa i w każdej sytuacji, gdy z uwagi na warunki zewnętrzne, np. pogodowe, istnieje nawet najmniejsze ryzyko uszczerbku na zdrowiu czy chociażby tylko przesilenia organizmu króliczka – nie dopuszczamy samiczek do samców w celu posiadania maluszków do czasu ustania zagrożenia (jak chociażby ostatnio z uwagi na panujące tropikalne upały).

 

Każda mama ma w hodowli Teddy od Elizy swobodę w zakresie utworzenia gniazda – samiczka sama sobie robi gniazdo i w wybranym przez nią miejscu i nie ingerujemy w to!

To daje jej poczucie bezpieczeństwa, a nam pewność, że maluszki będą miały odpowiednią opiekę mamy, która ma zaufanie do człowieka. 

 

b) nad maluszkami:

E DSCN0170 4 tyg web.

 

Nie męczymy maluszków – a co zdarza się w innych hodowlach gdzie maluszek kilkudniowy jeszcze ślepy jest „przyzwyczajany do ręki”, co jest zwykłym znęcaniem się nad króliczkiem.

Żaden maluszek nie powinien być wyciągany z gniazda od mamy, zwłaszcza jeszcze ślepy!!!

W naszej hodowli zapewnione jest poczucie bezpieczeństwa dla mam i dla jej maluszków – w hodowli Teddy od Elizy maluszek sam decyduje kiedy wyjdzie do człowieka!!! Zazwyczaj po ukończeniu 3 – tygodnia życia, gdy już widzi i sam wychodzi z gniazda.

 

1. Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa króliczkom, zastrzegamy sobie prawo odmowy sprzedaży króliczka danej osobie za zwrotem wpłaconego zadatku.
Bowiem sprzedajemy króliczki tylko osobom, które dają rękojmię zapewnienia odpowiedniej opieki maluszkowi.

2. Z uwagi na bezpieczeństwo króliczków, staramy się nie ingerować w gnieździe, aby nie niepokoić króliczków ani ich mamy.
Zbytnia ingerencja może doprowadzić bowiem do odrzucenia maluszków przez mamę albo utratę przez nią pokarmu.

3. Dlatego też nie wykonujemy zdjęć maluszków przed ukończeniem przez nie 4 tygodnia życia! (szerzej na ten temat w dziale: najczęstsze pytania).
Ponadto dodatkowym warunkiem do wykonania zdjęć jest okoliczność, aby króliczki same już wychodziły z gniazda. Króliczek bowiem dopiero w momencie, gdy sam wychodzi z budki, gdzie jest gniazdo, jest gotowy na kontakt ze światem. I na to jego pierwsze wyjście zawsze z niecierpliwością oczekujemy…

3. Każdy króliczek jest wydawany nowemu właścicielowi najwcześniej po ukończeniu przez maluszka 8. tygodnia życia(w okresie upałów lub w innych szczególnie trudnych dla króliczków warunkach zewnętrznych – najwcześniej po ukończeniu 8. tygodnia życia).
Do tego czasu pozostaje z mamą i rodzeństwem.
Dopiero bowiem po ukończeniu 7. tygodnia życia co do zasady króliczki są zdolne do samodzielnego życia.

4. Zdolność do samodzielnego życia jest oceniana przez nas u każdego króliczka indywidualnie i może zdarzyć się sytuacja, że króliczek będzie potrzebował znacznie dłuższego okresu czasu na usamodzielnienie się.

5. Z uwagi na bezpieczeństwo króliczków (ryzyko utraty pokarmu przez mamę oraz możliwość przyniesienia zarazków chorobotwórczych do maluszków, które nie posiadają jeszcze własnego ukadu odpornościowego) nie praktykujemy odwiedzania maluszków w naszej hodowli. Zdjęcia maluszków są na bieżąco umieszczane na naszej stronce.

 

8. Ze względu na szczególną opiekę zdrowotną:

DSCN1718
a) nad maluszkami

1. Każdy maluszek po oddzieleniu od mamy dostaje specjalny probiotyk dla króliczków w celu utworzenia prawidłowej flory bakteryjnej na całe życie, a tym samym zminimalizowania ryzyka występowania dolegliwości pokarmowych, zwłaszcza tak groźnych wzdęć i biegunek.

2. Każdy króliczek idąc do nowego domu jest przeleczony przeciwko niebezpiecznej kokcydiozie. Każdemu nabywcy nasza hodowla zaleca stosowanie profilaktyki przeciwko tej chorobie – więcej w zakładce: Profilaktyka przeciwko kokcydiozie.

3. Mamy specjalnie opracowaną procedurę odbioru króliczka z naszej hodowli, aby zminimalizować u niego stres związany z pójściem do nowego domku.

 

9. Ze względu na możliwość zwracania się do nas po poradę:

 

Urielek 7 tyg web DSCN2387

1. Jako, że naszym nadrzędnym celem jest dobro króliczków, służymy pomocą nabywcom króliczka w początkowym okresie poznawania się króliczka z jego nowym domem. I właścicieli króliczka z nowym domownikiem:)
Można do nas emailować (za pomocą formularza w dziale: kontakt), z chęcią odpowiadamy na wszelkie pytania.

 

Mamy nadzieję, że udało się nam chociaż troszkę przybliżyć tematykę i przekonać Państwa do zakupu maluszka z naszej hodowli…

Zapraszamy także do oglądania Galerii Króliczki w nowym domu, gdzie nabywcy maluszków z naszej hodowli piszą o swoich pupilkach.

To przepiękny dowód jak cudne króliczki pochodzą z naszej hodowli:)
Natomiast ogólnie o zaletach zakupu króliczka z oficjalnej hodowli można przeczytać w naszej zakładce:

Dlaczego warto kupić króliczka z oficjalnej hodowli?
Zachęcamy do lektury.