(48) 881 032 881 Warszawa
HomeNatura króliczkaTowarzystwo dla króliczka

Towarzystwo dla króliczka

E 3 tyg web DSCN4046

Króliczki ze swej natury są zwierzątkami społecznymi. Potrzebują mieć współtowarzysza. Pozostawione same sobie w klatce dosłownie chorują z samotności. A króliczki teddy i teddy baranki w szczególności z uwagi na ich potrzebę bliskości i przytulania się.

Oczywiście bliżej zajmiemy się króliczkami teddy i teddy barankami:) *

Przy czym nie są prawdziwe obiegowe twierdzenia, że króliczkowi teddy/ teddy barankowi do szczęścia potrzebny jest drugi króliczek. Króliczek potrzebuje towarzystwa, a człowieka traktuje jak członka swojego stada, i jeśli jesteśmy w stanie poświęcić pupilkowi co najmniej godzinę dziennie na zabawy i dać mu się wybiegać poza klatką, to będzie przeszczęśliwy i nasze towarzystwo w zupełności mu wystarczy.

A za tysiąc słów wystarczy poniższy filmik z Dannym pieszczoszkiem – urodzonym w naszej Hodowli Teddy od Elizy w roli głównej, gdzie Danny jest najszczęśliwszym króliczkiem na świecie będąc na rękach u swojej Pańci… 🙂

 

Ci z Państwa, którzy są szczęśliwymi posiadaczami teddy/teddy baranka doskonale wiedzą jak króliczek teddy/teddy baranek potrafi się cieszyć na nasz widok, podskakiwać do góry z radości, robić ósemki wokół naszych nóg.

Pamiętajmy także, że króliczki teddy/teddy baranki lubią uczestniczyć w życiu domowym, nawet jeśli są  w klatce lubią obserwować co się naokoło dzieje. Dlatego ważne jest, aby klatka z pupilkiem ustawiona była w zacisznym miejscu, ale tam, gdzie wszyscy przebywają, gdzie toczy się życie domowe.

Króliczek pozostawiony w miejscu, gdzie przebywa tylko sam, najczęściej z samotności zaczyna mieć problemy zdrowotne.

I oczywiście pamiętajmy, ze króliczka nie ustawiamy w pobliżu tv. Ponadto gdy pragniemy posłuchać głośno muzyki czy planujemy głośną imprezę, lepiej króliczka na ten czas wystawić w zaciszne miejsce. Głośne dźwięki są dla króliczka bardzo męczące (więcej w zakładce: Natura króliczka: Skłonność do paniki).

 

Drugi króliczek do towarzystwa.

Jeśli chcemy zapewnić towarzysza naszemu pupilkowi, warto wiedzieć o kilku rzeczach:

1.Króliczki są zwierzętami terytorialnymi, co oznacza, że zazwyczaj nie bedą chciały zamieszkać razem w jednej klatce. Wiąże się to najczęściej z koniecznością kupna drugiej klatki. Poza klatką bowiem mogą się wspaniale dogadywać, ale każdy z nich będzie chciał mieć swoja klatkę, czyli swoją norkę.

 

2. Nie każdy króliczek teddy/teddy baranek chce mieć drugiego króliczka w domu. To jest kwestia indywidualna, kwestia charakteru naszego pupilka. Czasem to my jako jego królicza rodzina jesteśmy całym jego światem. I nie potrzebuje nic więcej do szczęścia.:)

Są króliczki, które są zazdrosne o człowieka i może zacząć się niezbyt przyjemna rywalizacja między dwoma króliczkami.

3. Bardzo ważne: odradzamy zakup od razu więcej niż jednego króliczka osobom, które dotychczas nie miały króliczka!!! Radzimy najpierw zapoznać się z jednym króliczkiem, a następnie po jakimś czasie dopiero zakupić drugiego króliczka. Niestety często taka osoba mając od razu dwa króliczki niestety nie jest w stanie zapanować nad dwoma pupilkami i czasami to ją przerasta.

4. Jeśli przewidujemy, że w przyszłości będziemy chcieli mieć drugiego króliczka, warto od razu zakupić sobie samiczkę (tylko dwie samiczki mogą przebywać ze sobą bez konieczności kastracji czy sterylizacji pupilka!!!).

cdn:)

——–

*Mamy na myśli rasowe teddy/teddy baranki z udokumentowanym pochodzeniem i z oficjalnej hodowli, bo tylko takie króliczki zachowują się jak prawdziwe teddy.

Króliczki “teddypodobne” oraz króliczki z teddy genem (po jednym z rodziców teddy a drugim rodzicu zwykłym króliczku) zachowują się bardziej jak pozostałe rasy króliczków, czyli zazwyczaj nie są aż takimi pieszczochami, nie przepadają za trzymaniem na rękach i nie potrzebują aż takiej bliskości człowieka. Najprościej ujmując rasowe teddy i teddy baranki są wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju.:)

 

 

 

© Teddy do Elizy – wszelkie prawa zastrzeżone. Bez pisemnej zgody Teddy od Elizy kopiowanie jakichkolwiek treści jest zabronione. Plagiat jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnością karną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

© 2012: Hodowla Teddy od Elizy, All Rights Reserved | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.